افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال

1397/01/22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، با مصوبه امروز شورای عالی کار، مزد سایر سطوح کارگری که بیش از حداقل حقوق دریافتی دارند، در سال 97 به میزان 10.4 درصد به علاوه روزانه ثابت 28208 ریال به تصویب رسید.

نشست شورای عالی کار لحظاتی قبل با تصویب افزایش 19.5 درصدی حداقل مزد کارگران به پایان رسید.
سایر سطوح مزدی 10.4 به اضافه 28208 و روزانه 17000 ریال پایه سنوات بن کارگری همان 110 هزار تومان و حق مسکن نیز در عدد 40 هزار تومان تثبیت شد.

افزایش ظرفیت تولید تایر به 35 هزارتن در سال اقتصاد مقاومتی/از انحصارشکنی تکنولوژی تا قطع واردات از ترکیه

1395/04/14

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، سلمان امام جمعه‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار کار ایرانی در تشریح عملکرد شرکت گلدستون، اظهار کرد: تایر از مونتاژ قطعات مختلفی تشکیل می‌شود که این قطعات از کشورهای همسایه وارد و در ایران مشتق می‌شد.

وی افزود: یک سال و نیم است که کارخانه گلدستون واقع در شهر اردبیل با ظرفیت 1350 کارگر دست به تولید انبوه با ظرفیت 25 هزار تن به صورت سالانه زده است که در سال اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق این شعار در تلاش هستیم که این ظرفیت را به 35 هزار تن افزایش دهیم.

افزایش تولیدات داخلی؛ رویکرد اصلی سازمان بسیج کارگری در سال 95

1395/01/31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،مهدی یزدانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی در خصوص برنامه‌های هفته بسیج کارگری، بیان داشت: در این هفته هر ساله به مناسبت بزرگداشت سردار شهید عبدالحسین برونسی برنامه هایی برگزار می‌ شود و از جمله برنامه‌های سازمان بسیج کارگری اجرایی کردن طرح "شیفت ایثار" است که در آن کارگران بسیجی جهت افزایش تولید در یک روز به مدت 2 ساعت اضافه کاری بدون دستمزد دارند.

حقوق کارگران چقدر باید افزایش پیدا کند؟

1394/12/02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور به نقل از سایت کار ایرانی هر ساله یکی از مهمترین اقدامات شورای عالی کار تعیین حقوق دو سوم کل شاغلان کشور می شود که در نهایت با بررسی توسط این شورا در ماههای پایانی سال تعیین و تصویب می شود.

افزایش حقوق کارگری قبل از بررسی توسط شورای عالی کار توسط گروههای کارگری و کارفرمایی مورد بررسی قرار می گیرد تا حداقل دستمزد کارگری تصویب شد.

افزایش‌های جدید حقوق در سال ۹۵/عیدی کارگران حداقل 1 میلیون و 424 هزارتومان

1394/11/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور,با اعلام افزایش‌های جدید حقوقی سال ۹۵ توسط دولت و خداحافظی با دریافتی‌های زیر یک میلیون تومان، حال شرایط جهش 5/40 درصدی حداقل مزد کارگران از ۷۱۲ هزارتومان به بیش از یک‌میلیون تومان فراهم است.

تصمیمات جدید درباره حقوق کارمندان/ دستمزد ۹۵ کارگران چقدر است؟

1394/10/26

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در رورهای اخیر برنامه افزایش حقوق کارمندان دولتی در سال آینده را اعلام کرد و قرار است حقوق شاغلان در بدنه دولت در سال ۹۵ به میزان ۱۲ درصد افزایش یابد. البته محمدباقر نوبختريال این افزایش را برای برخی گروه ها تا ۳۵ درصد نیز دانسته و دو سطح افزایش هم برای بازنشستگان اعلام کرده است.

مرکز آمار: واردات در دولت یازدهم ۹۲ درصد افزایش یافت

1394/03/31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور به نقل از وطن امروز،براساس گزارش مرکز آمار از ارزش ریالی آمار بازرگانی خارجی ایران، واردات کشورمان در 2 سال اول دولت یازدهم معادل 4 سال دولت دهم بوده است.

مرکز آمار در گزارش موسوم به ارزش ریالی صادرات و واردات ثبت‌شده در سالنامه آمار بازرگانی خارجی ایران-ISIC- مجموع  واردات کشور در سال‌های 1392 و 1393 را 6/260 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. این در حالی است که در 4 سال دولت دهم (1388 تا 1391) مجموع واردات کشور 270.9 هزار میلیارد تومان بوده است.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13