استفاده ازظرفیت های مردمی و بسیج برای حل مشکلات همواره موفقیت آمیز بوده

1399/07/01

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، دکتر رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در بازدید از شرکت کاشی تبریزگفت: در دوران دفاع مقدس با ۵۰ کشور درگیر بودیم که قصد داشتند انقلاب را در نطفه خفه کنند اما از زمانی که ظرفیت‌های مردمی و بسیج را به کار گرفتیم، موفقیت‌های ما در جنگ افزایش یافت.

رعیتی فرد با اشاره به مشکلات کنونی کشور در حوزه اقتصادی، گفت: دشمن پس از ناکامی در جنگ سخت به ایجاد مشکل در زمینه تولید و تعطیلی کارخانه‌ها روی آورده است.

کارگران دیروز در جبهه و امروز در کارخانجات می‌جنگند

1399/06/30

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، صبح امروز اولین جلسه ستاد ملی بزرگداشت و تبیین نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در دفاع مقدس و 40 ساله انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مدیران عامل کارخانجات کشور، نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، سردار احمد حق‌طلب رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، علی‌حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ومسئولان بسیج  کارگران و کارخانجات در محل سالن شهید سلیمانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات و برگزار شد.

ستاد ملی بزرگداشت و تبیین نقش جامعه کارگری و کارخانجات در دفاع مقدس

1399/06/30

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، صبح امروز اولین جلسه ستاد ملی بزرگداشت و تبیین نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در دفاع مقدس و 40 ساله انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مدیران عامل کارخانجات کشور، نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، سردار احمد حق‌طلب رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، علی‌حسین رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ومسئولان بسیج  کارگران و کارخانجات در محل سالن شهید سلیمانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات و برگزار شد.

افتتاح پایگاه بسیج کارگران و کارخانجات انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان بجنورد

1399/06/23

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، پایگاه بسیج کارگران و کارخانجات انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی افتتاح گردید.

مراسم افتتاح پایگاه بسیج با حضور جانشین فرمانده سپاه استان ، مدیر دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور اقشار بسیج واعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگران برگزار شد.

این انجمن با 5 هزار عضو جزء بزرگترین انجمن های کارگری در شهرستان بجنورد می باشد و در تمام مراسمات ملی و مذهبی و تخصصی قشر با تمامی ظرفیت شرکت می کنند و با افتتاح رسمی پایگاه بسیج زمینه بسیار مناسبی برای همکاری های گسترده در تمامی ابعاد فراهم گردید.

طبخ و توزیع 700 پرس غذا بین نیازمندان در شب باب الحوائج علی اصغر (ع)

1399/06/13

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، سرهنگ دوم پاسدار رضا داهی گفت: تعداد 700 پرس غذای گرم با رعایت کامل اصول و پروتکل های بهداشتی در هفتم محرم به یاد سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش تهیه و بین نیازمندان شهرستان کنگان تقسیم شد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارگری قمر بنی هاشم شهرستان کنگان در ادامه بیان داشت: با توجه به شرایط پیش آمده امسال به جای تهیه نذری و تقسیم بین مردم، با کمک خیرین در این آشپزخانه برای 700 نفر از نیازمندان غذای گرم تهیه و بین آنان توزیع شد.

ما رأیتُ الّا جمیلاً

1399/06/10

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ضمن تسلیت شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان نگاهی به درس هایی که میشود از این واقعه عظیم تاریخی گرفت، می اندازد.

شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران گرانمایه ایشان در واقعه روز دهم محرم، حزنی است فراموش نشدنی که با یادآوری ظلم و ستم وارده به نوامیس آل الله و مصائب حضرت زینب کبری سلام الله علیها، تحمل آن را بر هر انسان منصف و آزاده ای دشوار میسازد.

تولید؛ کلید اصلی اشتغال، کاهش توّرم و ایجاد ارزش پول ملّی است

1399/06/03

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی به مناسبت هفته دولت در ارتباط تصویری با هیئت دولت بر لزوم تقویت اقتصاد کشور تاکید و آن را از کارهای اساسی که دولت در این مدت باقی مانده می تواند انجام بدهد عنوان کردند.

متن سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بازدید مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان تهران از شرکت بسته بندی شیرپگاه

1399/06/02

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان تهران از شرکت بسته بندی شیرپگاه بازدید و با مهندس دمیرچی مدیرعامل شرکت دیدار و گفت وگو کرد.

در این بازدید مدیرعامل شرکت بسته بندی شیرپگاه ضمن خوش آمد به مسئولان بسیج کارگران و کارخانجات استان تهران، گزارشی از وضعیت شرکت  ارائه و در خصوص مسائل و مشکلات پیش روی تولید مطالبی را عنوان نمود.

افزایش حق مسکن کارگران بالاخره تصویب شد

1399/05/29

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از تصویب افزایش حق مسکن کارگری بعد از ۵ ماه خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پیش از این شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه هفده خرداد حق مسکن کارگری را از صد به سیصد هزار تومان افزایش داد.

اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که در هفته‌های گذشته کمیسیون اقتصادی دولت این افزایش را تصویب کرد و امروز در هیات دولت مطرح و تصویب نهایی شد.

گرمای طاقت فرسای جنوبهم مانع برگزاری شیفت ایثار کارگران بسیجی نشد

1399/05/28

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، منطقه عملیاتی نار و کنگان در شهرستان جم   به وسیله دو خط لوله، گاز را  به پالایشگاه فجر جم رسانیده و این پالایشگاه، توزیع گاز خانگی در کشور را بر عهده دارد. طول این لوله 17 کیلومتر می باشد فشار گاز لوله 102 بار و قطر لوله 56 اینچ می باشد

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13