نگرانی تولیدکننده تنها باید افزایش تولید باشد

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، اسدالله درویش امیری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: همه مسوولان باید به حوزه تولید دیدگاه معقولی داشته باشند و امروز باید تنها نگرانی تولید کنندگان در استان زنجان افزایش تولید باشید ونه سایر مسائل دیگر که موجب ایجاد مشکلات جدید شود.

وی خواستار اهتمام جدی دستگاه های اجرایی در راستای تسهیل شرایط تولید در استان شد و افزود: باید فرهنگ حمایت و هدایت از تولید و تولیدکنندگان در جامعه تقویت شود.

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اقتصاد کشور تحرک ایجاد می کند

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با صدور پیامی خطاب به محمودحجتی وزیر جهاد کشاورزی خودکفایی کشور در بخش تولید محصول استراتژیک گندم را به وی و کشاورزان سخت کوش کشور تبریک گفت.

علی شمخانی در این پیام با اشاره به نقش بی بدیل گندم در امنیت غذایی کشور خاطر نشان ساخت:علیرغم محدودیت در منابع آبی و تنگناهای دولت محترم در تامین اعتبارات ضروری، گام موفق بخش کشاورزی کشور در نیل به خودکفایی در تولید گندم ،نماد روشنی از اثربخشی سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

۳۰ واحد تولیدی در خوی به مدار تولید بازگشت

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، حسین سیوانی افزود: در شهرستان خوی ۲۴۱ واحد تولیدی و صنعتی جواز بهره برداری دریافت کرده اند و از این تعداد ۶۴ واحد متوسط و کوچک با مشکل رکود مواجه شده بودند که کمیته رفع موانع تولید شهرستان برای حل مشکل آنها جلسات مستمری برگزار کرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۳۴ واحد دیگر با مشکل مواجه هستند که امیدواریم بتوانیم با همراهی دستگاه های اجرایی مرتبط و بانک ها در راستای رفع موانع آنها نیز موفق باشیم.

احداث نیروگاهها از محورهای مهم برنامه ریزی اقتصادمقاومتی است

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، رحیم عصفوری  در ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان، به ورود سرمایه گذاران چینی برای احداث نیروگاه شماره ۴ اشاره کرد و افزود: باید زیر ساخت های لازم برای آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه هر چه زودتر انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استاندار زنجان گفت: احداث نیروگاه های بادی باید به عنوان یکی از محورهای برنامه ریزی اقتصاد مقاومتی در بخش انرژی در استان مورد توجه باشد و برنامه ریزی لازم در دستور کار قرار گیرد.

عصفوری تاکید کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش نیروگاهی باید مدیریت لازم و انسجام در دستور کار قرار گیرد.

اقتصادمقاومتی سنگر مستحکم کشور در برابر جنگ اقتصادی دشمنان است

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان، مرتضی صفری درهمایش اقتصاد مقاومتی در شهر صائین قلعه با اشاره به تاثیرات روزافزون رسانه هادر ابعاد مختلف زندگی افزود: شکل دهی به نحوه زندگی و جهت دهی فرهنگی از طریق نفوذ در افکار عمومی برجسته ترین نقش رسانه ها است.

ساخت ۵۹۱ کیلومتر مسیر ریلی در سال ۹۵

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، جبارعلی ذاکری در نشست خبری نخستین نمایشگاه «راهسازی، راهداری و صنایع وابسته» اظهار داشت: معیارهای ویژه و استانداردهایی برای طراحی مسیرهای ریلی در ایران و همچنین سایر کشورها وجود دارد و خطوط راه آهن ایران مطابق با آئین‌نامه‌های روز این حوزه ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: حوزه راه‌آهن کشور کمترین سوانح را دارد، اما با این وجود حجم این سوانح نسبت به سایر کشورها رقم بالایی است که این آمار را می‌توان با مراجعه به سایت UIC مشاهده کرد.

شیعه انگلیسی و سنّیِ آمریکایی دو لبه‌ یک قیچی‌اند

1395/09/30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشوربه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام، میهمانان سی‌امین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم تأکید کردند: امروز دو اراده در منطقه در تعارض با یکدیگر قرار گرفته است، «اراده وحدت» و «اراده تفرقه»، و در این اوضاع حساس، «تکیه بر قرآن و تعالیم الهی پیامبر اعظم(ص)»، به‌عنوان داروی وحدت‌بخش، راه حل محنتهای دنیای اسلام است.

آغاز واگذاری زمین‌های خدماتی و صنعتی زیر هزار متر به متقاضیان در استان فارس

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، مهران خاکساری گفت: متقاضیان واگذاری زمین می‌توانند به بخش امور واگذاری متقاضیان شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مراجعه کنند.

خاکساری افزود: مساحت قطعات زمین‌های خدماتی50 مترمربع  و مساحت  قطعه‌های زمین‌های صنعتی  زیر هزار متر است که به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی گفت: با توجه  به در خواست‌های متعدد سرمایه‌گذاران در این بخش و نیز محدودیت قطعات واگذاری ، اولویت واگذاری قطعات صنعتی متراژ پایین با افرادی است که زودتر مراجعه وتشکیل پرونده دهند.

ارزآوری 15 میلیون دلاری صادرات سیمان فارس

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، خداداد رحیمی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 399 هزار و 363  تن سیمان به ارزش 15 میلیون و 175 هزار و 486 دلار از استان به خارج از کشور صادر شده است.

 رحیمی افزود : صادرات سیمان از فارس در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی 10 درصد افزایش داشته است.

مدیر کل گمرکات فارس افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عراق ،امارات متحده عربی، کویت و افغانستان از جمله مقاصد اصلی صادرات سیمان فارس است. 

9 واحد تولید سیمان خاکستری با ظرفیت روزانه  16 هزار و 800 تن در فارس فعال است.

 

منبع خبر/ ایلنا

۷۸ پروانه بهره‌برداری از صنعت در منطقه آزاد ماکو صادر شد

1395/09/28

حسین فروزان در ارومیه مساحت شهرک‌های پیش‌بینی شده منطقه آزاد ماکو را 933 هکتار خواند و اظهار داشت: از این میزان 183 هکتار فعال، 130 هکتار نیز در حال آماده‌سازی و واگذاری و 620 هکتار دیگر در دست طراحی است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو بیان کرد: این منطقه دارای 63 واحد صنعتی فعال است که 34 واحد از آنها در محدوده شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13