کارگران با تلاش، تحریم ها را در هم شکسته و می شکنند

1397/08/09

سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور به مناسبت "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امام خمینی(ره):
جهان باید بداند که ایران راه خود را پیدا کرده است و تا قطع منافع آمریکاى جهان‏خوار، این دشمن کینه‏ توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه ‏اى آشتى‏ ناپذیر دارد و حوادث ایران نه تنها ما را براى لحظه ‏اى عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودى منافع آن مصمم‏ تر خواهد کرد. ( صحیفه نور ج۱۵ص۲۸۱)

ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی دیگری به آمریکا خواهد زد

1397/07/12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری،  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه حل مشکلات کشور هستند، به ارائه تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: امریکایی ها با عربده کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه باقیمانده دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به امریکا بزنند که ان‌شاء

تجربه برجام بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا را نشان داد/مگر بنا نبود تحریم ها یکباره برداشته شود؟/پس از 6 ماه تاثیر ملموسی در زندگی مردم دیده می شود؟/اتهام دخالت در کودتای ترکیه مایه رسوایی آمریکاست

1395/05/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مردم استانهای مختلف کشور، مشکلات معیشتی مردم را دغدغه عمیق و مستمر خود خواندند و با تأکید بر تکیه بر ظرفیتهای داخلی به عنوان تنها راه حل مشکلات مردم افزودند: بر جام، به عنوان یک تجربه، بی نتیجه بودن مذاکره با امریکایی ها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده های امریکا را بار دیگر ثابت کرد و نشان داد راه پیشرفت کشور و بهبود وضع زندگی مردم، توجه به داخل است نه دشمنانی که مدام در منطقه و

اقتصاد مقاومتی یعنی مصونیت در مقابل تحریمها/بی اطلاعی مردم از گفتمان اقتصاد مقاومتی یکی از ضعفهای کار ما است

1395/01/14

با توجه به نامگذاری سال 1395 به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» مروری بر بیانات گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی داشته و بخش‌هایی از آن‌چه ایشان در مقاطع مختلف درباره اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند را به شرح زیر یادآور شده است.

۱۹ /مرداد/ ۱۳۹۰ بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان

فرانسه از اتحادیه اروپا تحریم‌های جدید علیه ایران را درخواست کرده است

1394/11/08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،منابع آگاه می‌‌گویند فرانسه از اتحادیه اروپا خواسته تحریم‌های بیشتری علیه ایران به بهانه انجام آزمایش‌های موشکی وضع کند.

دو مقام اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که پاریس هفته گذشته این درخواست را در نشست وزرای خارجه 28 کشور اتحادیه اروپا مطرح کرده است.

این نشست دو روز بعد از اعلام رفع تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، در بروکسل برگزار می‌شد. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس این خبر را در آستانه سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران به پاریس گزارش کرده است.

تولید داخلی زیر تیغ واردات بی‌رویه/ضرورت حمایت از تولید داخل در شرایط تحریم

1394/03/22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور به نقل از فارس،واقعیت اقتصاد هر کشوری تعادل و مدیریت مناسب هر دو بخش مدیریت و صادرات است. تقویت تولید داخل و تولید محصولات دارای ظرفیت صادراتی همواره مورد تاکید کارشناسان اقتصادی بوده است.

یکی از مسائل مهمی که طی سال‌های اخیر همواره بر اقتصاد کشور سایه افکنده است عدم مدیریت مناسب در بخش واردات است که موجب تضییع تولید و آسیب به اقتصاد کشور شده است.

عدم مدیریت مناسب واردات و در بخش دیگر ورود کالای قاچاق موجب تضعیف تولیدکنندگان و آسیب جدی به اقتصاد کشور می‌شود.

اگر نگاهمان به خارج باشد نتیجه رفع تحریمها از سر گرفته شدن خام فروشی است

1394/03/21

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور؛ سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تکریم و معارفه مسئول مرکز بسیج وزارت نفت که در سالن شهید بهشتی این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به فرمایش امام خامنه ای در خصوص مجاهد بودن تولید کننده ی داخلی گفت: امروز خط مقدم جهاد در مقابل دشمنان اسلام و ایران در جبهه اقتصاد و تولید ملی واقع شده است.

تحریم ها سبب کاهش چشمگیر وابستگی اقتصاد کشور به نفت شده است

1394/02/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور،سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مجمع عالی بسیج استان چهارمحال و بختیاری که در تالار شهدای گمنام شهرکرد برگزارشد، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان امروز را نعمتی بزرگ دانست و گفت: برای درک بهتر این اقتدار باید جایگاه ایران اسلامی را در مناسبات منطقه ای و بین المللی در جهان معصر را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

سردار نقدی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی در اوج اقتداری فزاینده است و ابرقدرت های جهان برای جلو گیری از رشد فزاینده این اقتدار تمام ابزارها و توان خود را در عرصه های مختلف بکار بسته اند.

کارگران نیز به عنوان سرمایه اصلی به شمار می روند

1394/02/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور به نقل از جام جم آنلاین،عبدالرضا رحمانی فضلی که در شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به فارس سفر کرده است، امروز پنجشنبه در جمع کارگران در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز افزود: باید تلاش کنیم جامعه کارگری که خود بخش قابل توجهی از جامعه مردمی است به رضایتمندی بیشتری برسد و در سهم تولید مشارکت واقعی داشته باشد.

وی افزود: دو بلوک شرق و غرب همواره نگاه بهره جویانه سیاسی و اقتصادی به کارگران داشته اند؛ اما در جمهوری اسلامی ایران احترام و جایگاه شایسته کارگران، ریشه در نگاه عمیق اعتقادی و دینی ما دارد.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13