رشد نقدینگی در شرایط فعلی مانع تولید و اشتغال شده است

1396/03/09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حجت اله عبدالملکی با بیان اینکه نقدینگی طی 4 سال با سرعت بالایی افزایش یافته است، گفت: «نقدینگی به رشد 2 و نیم برابری رسیده است و همچنان ادامه دارد.»

وی نقدینگی را به شمشیری دو لبه توصیف کرد و افزود: «بعد مثبت رشد نقدینگی منجر به تثبیت تولید و تجارت شده که در علم اقتصاد به خوبی در رگ های یک موجود زنده تشبیه می شود.»

عبدالملکی در ادامه ضمن مثبت خواندن نقدینگی گفت: «اگر فاقد نقدینگی باشیم نیروی کار استخدام نشده و تولید اتفاق نمی افتد و کل اقتصاد به نابودی کشیده می شود.»

تعداد زیادی کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل در کشور وجود دارد

1396/01/17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از صبح توس؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: عملکرد دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی خوب نبوده چرا که مشکلات باقی مانده است بطوریکه این عملکرد دولت به هیچ عنوان  قابل دفاع نبوده است.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس تصریح کرد: امروز در کشور ما شاهد رکود، بیکاری و گرانی هستیم و زمانی می توان گفت که مشکلات بر طرف شده است که این سه موًلفه بر طرف شود.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مبنا اقتصاد مقاومتی در سال جدید مبنی به کنترل داخلی واشتغال است وآن لازمه کنترل واردات و قاچاق آن  است.

نگرانی تولیدکننده تنها باید افزایش تولید باشد

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، اسدالله درویش امیری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: همه مسوولان باید به حوزه تولید دیدگاه معقولی داشته باشند و امروز باید تنها نگرانی تولید کنندگان در استان زنجان افزایش تولید باشید ونه سایر مسائل دیگر که موجب ایجاد مشکلات جدید شود.

وی خواستار اهتمام جدی دستگاه های اجرایی در راستای تسهیل شرایط تولید در استان شد و افزود: باید فرهنگ حمایت و هدایت از تولید و تولیدکنندگان در جامعه تقویت شود.

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اقتصاد کشور تحرک ایجاد می کند

1395/09/30

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با صدور پیامی خطاب به محمودحجتی وزیر جهاد کشاورزی خودکفایی کشور در بخش تولید محصول استراتژیک گندم را به وی و کشاورزان سخت کوش کشور تبریک گفت.

علی شمخانی در این پیام با اشاره به نقش بی بدیل گندم در امنیت غذایی کشور خاطر نشان ساخت:علیرغم محدودیت در منابع آبی و تنگناهای دولت محترم در تامین اعتبارات ضروری، گام موفق بخش کشاورزی کشور در نیل به خودکفایی در تولید گندم ،نماد روشنی از اثربخشی سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

۷۸ پروانه بهره‌برداری از صنعت در منطقه آزاد ماکو صادر شد

1395/09/28

حسین فروزان در ارومیه مساحت شهرک‌های پیش‌بینی شده منطقه آزاد ماکو را 933 هکتار خواند و اظهار داشت: از این میزان 183 هکتار فعال، 130 هکتار نیز در حال آماده‌سازی و واگذاری و 620 هکتار دیگر در دست طراحی است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو بیان کرد: این منطقه دارای 63 واحد صنعتی فعال است که 34 واحد از آنها در محدوده شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

230هزار شغل با راه اندازی 50 طرح بزرگ ملی تا پایان سال

1395/08/18

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، بهروز ریاحی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: اکنون 77هزار واحد تولیدی صنعتی و 114 هزار طرح نیمه تمام صنعتی در کشور داریم که بسیاری از واحدهای تولیدی با مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی (سرمایه ثابت و در گردش) روبرویند.

ریاحی گفت: در سه سال گذشته هفت طرح اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و معدن و تجارت به این وزارتخانه ابلاغ شد.

سهم 4 درصدی صنایع دستی فارس از کل صادرات استان

1395/08/04

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، زهرا الحمدی، معاون صنایع دستی استان فارس میزان صادرات صنایع دستی این استان در 6 ماه نخست امسال 4 میلیون و 324 هزار و 396 دلار با وزن حدود 147 تن بوده است که شامل فرش و گبه، گلیم و زیلو، سبدبافی و حصیربافی، جاجیم و پیپ ایرانی ( در گروه صنایع دستی چوب) می‌شود.

صادرات چمدانی صنایع دستی سبب شده که نتوان آمار دقیقی از میزان صادرات این صنعت در استان فارس ارائه داد.

افتتاح 4 طرح راداری در صنایع الکترونیک شیراز

1395/08/04

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: این طرح‌ها شامل  دو سامانه رادار معراج چهار و مطلع ال فجر سه، و دو سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری در خانواده سامانه های ناوبری هوایی است.

سردار حسین دهقان با بیان اینکه سامانه رادار معراج چهار، دارای قابلیت کنترل، هشدار اولیه ، مراقبت هوایی برد بلند، زمین پایه و ردگیری سه بعدی است افزود: این سامانه مجهز به تکنیک‌های روز ضد جنگ الکترونیک است و قابلیت آشکار سازی و ردگیری  200 هدف را دارد و مجهز به اتاق کنترل فرماندهی است.

خود کفایی در تولید گندم / درامد های غیر نفتی 60 درصد رشد داشته است

1395/08/04

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری تهران عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری ملارد که با حضور جمعی از مسئولان و مدیران محلی، منطقه ای و شهرستانی در سالن بعثت بخش صفادشت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار داشت:حرکت حماسی و جهادی امام سوم شیعیان در تاریخ ماندگار و جاودانه خواهد بود و آنچه که امروز به عنوان امنیت پایدار در این مرز و بوم مطرح است، با تکیه بر ارزش ها و آرمان های عاشورایی محقق شده است.

خودکفایی در ساخت قطعات حساس پالایشگاه آبادان

1395/08/04

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمود علیپور با اشاره به سال های تحریم، اظهار کرد: نیاز به قطعات یدکی جهت انجام تعمیرات از یک سو و نبود موجودی کالا در انبار عمومی از سوی دیگر سبب شد تا به منظور رفع نیازهای فوری تعمیراتی و تداوم تولید پایدار شرکت پالایش نفت آبادان، کار بومی سازی و ساخت قطعات یدکی پیچیده و حساس تجهیزات دوار فرآیندی به روش مهندسی معکوس به عنوان تنها راهکار دست یابی به قطعات یدکی و انجام تعمیرات در سرلوحه کار اداره ماشینری قرار گیرد.

صفحات

پیشخوان

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر