اولين كاروان راهيان نور جامعه كارگري استان اصفهان راهي سرزمين نور شد

1397/12/02

به گزارش خبرنگار بسيج كارگري سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان ، تعداد220 نفر از خانواده كاركنان شريف ذوب آهن در قالب 6 دستگاه اتوبوس به مناطق عملياتي جنوب كشور اعزام شدند و در مدت چهار شبانه روز از مناطق عملياتي كربلاي 4 و5 ، بيت المقدس ، ثامن الائمه (ع) ، والفجر 8 ، فتح المبين و نصر بازديد و در شهرهاي اهواز، آبادان ، خرمشهر ، هويزه و شهر شوش حضور يافتند و از روايتگري راويان دفاع مقدس بهرمند شدند.

طراحی و ساخت مهره رور سیبل نورد 650

1397/10/16

به گزارش بسیج کارگری اصفهان ، به همت واحد علمی پژوهشی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان مهره رور سیبل نورد 650 طراحی و ساخته شد.

بومی سازی تکنولوژی همواره یکی از دغدغه های صنعت فولاد می باشد به همین منظور حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان با تشکیل واحد علمی پژوهشی از مهندسین ، تکنسین ها و متخصصین شرکت با طراحی و ساخت مهره رورسیبل نورد 650 گامی مهم در جهت بومی سازی و کسب تکنولوژی فولاد برداشتند.

تحقق شعار سال در سنگر ذوب آهن اصفهان / افتتاح تولید خط آرگون

1395/09/28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور؛ در راستای تحقق شعار سال " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" مهندسین پر تلاش و کارگران دلسوز واحدهای مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت، مدیریت مهندسی اتوماسیون و ارتباطات، خرید خدمات قراردادی، آزمایشگاه مرکزی، امور فنی بهره برداری، سیستم خالص سازی آرگون  (COAR) و واحد توليد آرگون بلوك تفكيك هواي  KAAP-32 را راه اندازي و به بهره‌برداري رساندند که این امر به دلیل ارزش صنعتی گامی موثر در اقتصاد و به خصوص بخش صنعت کشور بوده است.

 

بسيجيان ذوب آهن و حماسه حضور

1395/09/14

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، به مناسبت سالروز تشكيل بسيج مسضعفين به فرمان تاريخي حضرت امام (ره) بسيجيان ذوب آهن با حضور در مراسم حماسه حضور در شهر زرين شهر شركت نمودند  و يگانهاي نمونه گروهان كارگري،پزشكان و پرستاران بيمارستان،غواصان،ورزشكاران و يگان متحد اقوام ايراني و حركت نمادين دستگيري ملوانان امريكايي از مقابل جايگاه عبور نمودند و سپس در مراسم نماز جمعه حضور يافتند.

 

منبع خبر/ بسیج کارگری اصفهان

رشد تولیدی ذوب آهن در سال جاری

1395/08/01

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، اردشیر افضلی معاون بهره‌برداري ذوب آهن گفت: اين شرکت که در امسال طرح‌هاي توسعه‌اي مهمي را در دست اجرا دارد، در توليد نيز نسبت به سال گذشته موفق تر عمل کرده است.

اردشير افضلي گفت: اين شرکت در 5 ماه نخست امسال يک ميليون و 50 هزار تن فولاد خام توليد کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با956 هزار و 600 تن فولاد خام توليدي، 10 درصد رشد را نشان مي‌دهد.

واردات کالاهایی که در آن به خودکفایی رسیده ایم مطلقا ممنوع!

1395/07/28

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور سرهنگ محمد ابراهیم کریمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور در جلسه ای که با مسئولان و کارگران بسیجی کارخانه ذوب آهن اصفهان داشت به ضرورت پرداختن به فرمایشات رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در حال حال حاضر کشور ما در تولید یکسری از محصولات بهترین و بالاترین کیفیت را دارد و با توجه به این امر در زمینه این محصولات نباید واردات داشته باشیم.

 

کاهش آلاینده های صنعتی از روش جداسازی مغناطیسی برای اولین بار در جهان / عدم انفجار گازهای معلق با اختراع روشی نوین

1395/07/11

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، اخیرا خارج کردن ضایعات به طریق ایمنی از محیط انسان برای ادامه تمدن به عنوان ضرورت شناخته شده است. برای به حداقل رساندن آلودگی ، ضایعات باید سریعا به چرخه طبیعی خود برگردانده شوند. ماده آلوده کننده ماده ای است که در جایی قرار گیرد که به طور طبیعی نمی بایست قرار می گرفت ویا دارای غلظتی بیش از غلظت طبیعی باشد ، به نحوی که بر روی موجودات زنده اثر نامطلوب داشته باشد.

افزایش 10 درصدی تولید در قلب صنعت فولاد ایران / برای بالا بردن توان تولید بیش از پیش تلاش می کنیم

1395/07/10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور، ذوب آهن اصفهان که اولین و بزرگترین تولید کننده  فولاد در مصارف ساختمانی ، ریلی و ...

ذوب آهن اصفهان ، افتخار ملی در تولید خطوط ریلی

1395/06/16

اسرافيل احمديه رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان از كارگاه توليد ريل اين شركت بازديد كرد و در جريان آخرين مراحل پيشرفت اين پروژه قرار گرفت و همچنين از نزديك نمونه محصولات توليدي آن را مشاهده نمود .

افتتاح 6 پروژه درهفته ی دولت / اعلام عدم ورشکستگی ذوب آهن

1395/06/07

فاطمه علمداری مشاور فرهنگی – اجتماعی کارخانه ی ذوب آهن استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: آن چه که هم اکنون ملموس و مشهود است، مشکل جهانی صنعت فولاد بوده که به تبع آن صنعت فولاد ایران و به خصوص ذوب آهن اصفهان را نیز در گیر خود کرده است که بعد از تحریم، فشار حاکم بر این صنعت دو چندان گشت.

وی افزود: از چالش های حاکم در این صنعت ، واردات فولاد بی کیفیت ، با قیمت مناسب است که حتی توان رقابت با فولاد تولیدی صنایع داخلی را ندارد، اما به دلیل قیمت پایینی که به خود اختصاص داده است از حمایت خریداران برخوردار گشته است.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13