یادواره شهدای نیروگاه «شهید سلیمی» نکا برگزار شد

1397/07/07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور, سی و یکمین یادواره شهدای نیروگاه «شهید سلیمی» نکا برگزار شد، در این مراسم که جمع کثیری از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، خانواده ­های معظم شهدا، ایثارگران، مسئول سازمان بسیج کارگری کشور، مسئولین استانی و شهرستانی و نیز نمایندگانی از صنعت آب و برق کشور حضور داشتند،

علی حسین رعیتی فرد,مسئول سازمان بسیج کارگری کشور طی سخنانی به تبیین ویژگی­های دوران دفاع مقدس و الزامات و ضرورت­­ های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن برای حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت.

بررسی مسائل و مشکلات انجمن های صنفی کارگری استان تهران

1399/02/31

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جلسه بررسی مسائل و مشکلات انجمن های صنفی کارگری استان تهران با حضور علی حسین رعیتی فرد رییس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور ، پروانه رضایی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، یوسفی مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، احمد غریوی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از انجمن های صنفی کارگری شهرستان های استان تهران در محل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید .

روز بسیج کارگران و کارخانجات-سال 99

1399/02/10
در روز بسیج کارگران و کارخانجات صورت گرفت:توزیع همزمان 110 هزار بسته معیشتی در کشور/ تجلیل از کارگران عرصه تولیدهمزمان با هفته کار و کارگر و به مناسبت روز بسیج کارگران و کارخانجات، این سازمان در قالب طرح کمک مومنانه 110 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و کارگران آسیب دیده از کرونا در سرار کشور توزیع کرد.به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، همزمان با سالروز تشییع پیکر شهید برونسی و روز بسیج کارگران و کارخانجات، دکتر علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور به همراه دکتر میر مدیر عامل کارخانه شیر پاستوریزه پگاه تهران, سردار ذوالقدر معاون هماه

توزیع همزمان 110 هزار بسته معیشتی در کشور/ تجلیل از کارگران عرصه تولید

1399/02/08

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، همزمان با سالروز تشییع پیکر شهید برونسی و روز بسیج کارگران و کارخانجات، دکتر علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور به همراه دکتر میر مدیر عامل کارخانه شیر پاستوریزه پگاه تهران, سردار ذوالقدر معاون هماهنگ کننده قرارگاه ثارالله و خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار،  ضمن بازدید از خط تولید کارخانه شیر پگاه تهران، از کارگران این واحد تولیدی که در ایام شیوع ویروس کرونا به صورت سه شیفت مشغول کار بودند تا دچار کمبودی در حوزه مواد غذایی و لبنی در کشور نشویم با اهدای شاخه گل تقدیر و تجلیل به عمل آوردند.

شورای عالی کار باید نظر نمایندگان کارگری را هم جلب می‌کرد/ لزوم اصلاح قانون کار

1399/02/08

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور و به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌حسین رعیتی‌فرد مسؤول بسیج کارگران و کارخانجات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه امسال برای تعیین حداقل مزد کارگران نمایندگان کارگران مصوبه را امضاء نکردند، گفت:‌ اعضای شورای عالی کار باید طوری عمل می‌کردند که نظر نمایندگان کارگران هم تأمین می‌شد.

ماجرای شیفت ایثار در ۲۵۰۰ کارخانه بزرگ کشور

1399/02/08

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور و به نقل از خبرگزاری مهر، علی حسین رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد مشکلات جامعه کارگری، اظهار داشت: ماده ۴۱ باید مبنای تعیین دستمزد کارگران باشد. در حال حاضر اختلافی بین حقوقی که پرداخت می‌شود و توقع کارگران ایجاد شده است که این موضوع به دلیل این است که طی سال‌های گذشته، ملاک قانونی برای تعیین حقوق و دستمزد را رعایت نکردیم. همین مساله باعث شد خلائی بین سبد معیشت و پرداختی به وجود آید.

روحیه جهادی کارگرایرانی؛ از دوران دفاع مقدس تا روزهای مقابله با کرونا

1399/02/07

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، دکتر علی حسین رعیتی فرد مسئول بسازمان سیج کارگران و کارخانجات کشور  در گفتگویی به مناسبت هفته کارگر و آغاز رزمایش«کمک مومنانه» به تشریح اقدامات و تلاشهای  صورت گرفته در حوزه بسیج کارگران و کارخانجات کشور در ایام مقابله با کرونا پرداخت.

کارگران بسیجی برای تحقق شعار "جهش تولید" پویاتر می شوند

1399/01/03

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، با توجه به آغاز سال 1399 هجری شمسی و نام گذاری آن توسط رهبر انقلاب به نام "جهش تولید" مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در پیامی جامه عمل پوشاندن به شعار سال 99 را وظیفه هر ایرانی دانست.
متن این پیام به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
کسانی که دست‌اندرکار هستند جوری عمل کنند که تولید ان‌شاء‌الله جهش پیدا کند و یک تغییر محسوسی در زندگی مردم ان‌شاء‌الله به وجود بیاورد. (امام خامنه ای مد ظله العالی 1399/01/01).

جامعه کارگری در پیشبرد جنگ اقتصادی جایگاه ویژه ای دارد

1398/12/20

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، دکتر رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در دیدار با مسئول سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: بسیج کارگران و کارخانجات همانند بسیج دانشجویی در اکثر کارخانه‌ها حوزه و پایگاه راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: در طرح شهید برونسی نیز گروه‌های جهادی با هدف احصاء مسائل کارخانه خود فعالیت می‌کنند و این فعالیت محدود به بسیجیان نمی‌باشد و این گروه‌ها باید مسئله محور در کارخانه خود جهاد کنند و سبب افزایش تولید و بهبود کیفیت شوند.

در جنگ اقتصادی وظیفه بسیج کمک به کارخانجات و مراکز تولیدی است

1398/11/29

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، دوره توانمند سازی فرماندهان پایگاه های بسیج کارخانجات تهران بزرگ در مشهد مقدس برگزار گردید.

دکتر رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با بیان این نکته که فرماندهان پایگاهها سر چشمه های بسیج برای ارتباط با جامعه هدف هستند و نماینده بسیج در کارخانجات بوده و موضوعات حوزه تولید را پیگیری می کنند، گفت: در جنگ اقتصادی وظیفه بسیج کمک به کارخانجات و مراکز تولیدی است که وظیفه سنگینی هم هست.

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13