۱۰ هزار واحد صنعتی در اجرای طرح رونق تولید به چرخه اقتصاد کشور بازگشت

1395/09/20

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور ، محمدرضا فیاض  در حاشیه بازدید از خط تولید کارخانه کویرتایر اظهار داشت: از ابتدای امسال و با تاکید و توصیه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، دولت تمهیدات ویژه ای برای رونق اقتصادی بنگاه‌های کوچک و متوسط فراهم کرد.

وی گفت: بر این اساس وزارت صنعت و معدن ماموریت یافت تا 7 هزار و 500 واحد تولیدی کوچک و متوسط تعطیل و نیمه تعطیل کشور را به تولید مجدد برگرداند و محصولات آنان را روانه بازار کند.

اختراع دستگاه صنعتی پنبه زنی

1395/09/17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، به همت سازمان علمی و پژوهشی سپاه حضرت جواد الائمه(ع) صبح امروز مراسم مذکور با حضور مدیران ارشد استانی و سردار فرماندهی محترم سپاه حضرت جوادالائمه (ع) برگزار شد.

این دستگاه قابلیت جمع آوری پنبه حتی در مساحت های زیر یک هکتار را دارد.

مهندس رحمتی مخترع این دستگاه ایده خود را با هدف رفع مشکل اصلی پنبه کاران که همان هزینه های جمع آوری محصول است تشریح و تبین کرد .

اگر رونق صنعت حقیقی باشد از آمار بیکاری کاسته خواهد شد

1395/09/14

در پی سفر وزیر صنعت و معدن و تجارت جهت افتتاح کارخانه اسید سیتریک جوین که بزرگترین تولید کننده اسید سیتریک خاورمیانه است، آماری دقیق از وضعیت صنعت این استان اعلام شد و طی بررسی های به عمل آمده شاهدیم که خراسان رضوی پرچم دار جبهه صنعت موفق در کشور طی سال جاری بوده است.

 

مهدی یزدانی مسئول بسیج کارگری استان خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: خراسان رضوی که از نظر مساحت چهارمین استان بزرگ کشور است ظرفیت های فراوانی در صنعت داراست.

 

افزایش 10 درصدی تولید با وجود موانع اقتصادی / تولید ملی رقیبی سر سخت برای سامسونگ و ال جی در عراق ساخت

1395/09/14

حسین ایزدی مدیر عامل کارخانه برفاب در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور بیان کرد: این واحد تولیدی با وجود 1300 کارگر و موانع اقتصادی فعلی صنعت، فعالیت روبه رشد خود را بدون هیچ مانعی ادامه داد تا جایی که در ماه های اخیر تولید این واحد با 10 درصد رشد روبرو شد.

 

وی افزود: از زمانی که طرح فروش مدت دار خود را به بازار عرضه کردیم علاوه بر افزایش فعالیت تمام خطوط مدار تولید با بهره وری چشمگیری روبرو شدیم؛ البته در این طرح مشکل کاهش نقدینگی وجود دارد چرا که باز پرداخت هزینه های فروش از یک ماه به چهار تا پنج  ماه تغییر یافته است.

 

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع

1395/09/14

به گزارش سازمان بسیح کارگری کشور، محسن صالحی‌نیا در حاشیه افتتاح نخستین کارخانه تولید غذای گرم کشور در مشهد در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی تصریح کرد: در مجموع در کشور حدود ۸۳۰۰ واحد تولیدی توسط کارگروه‌ها و ستادهای تسهیل استانی معرفی شده و حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. همچنین بانک‌ها نیز همین حدود تسهیلات پرداخت کرده‌اند که جمعا ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

برخی واحد های تولیدی محصولاتی عرضه می کنند که حتی در بازار داخلی توان رقابت ندارد

1395/08/10

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمدرضا جعفری در همایش روز جهانی استاندارد در اراک اظهار داشت: استان مرکزی یکی از مراکز مهم صنعت کشور لقب گرفته و طی سال های گذشته سرمایه گذاری خوبی در حوزه صنعت آن اتفاق افتاده است.

 

وی افزود: با وجود این همه گستردگی صنعت در استان و سرمایه گذاری های سنگین، عملا در بخش صادرات نسبت به داشته هایمان ناتوان هستیم و در تولیدات، با استانداردهای جهانی فاصله وجود دارد چون تفکر استاندارد حاکم نبوده است.

 

شرق سمنان دارای ضعف صنعتی است/ چرا بانک ها بنگاه داری می کنند؟

1395/08/10

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمد رضا خباز در خلال سفر یک‌روزه خود به دامغان و در نشست بررسی مشکلات کارآفرینی این شهرستان به میزبانی فرمانداری با تاکید بر اینکه در ایجاد و تقویت واحدهای صنعتی باید شرایط جذب سرمایه گذار تسهیل شود، ابراز داشت: امروز شرق استان سمنان به دلیل مشکلات سرمایه گذاری به خام فروشی داشته های خود از جمله در زمینه کشاورزی و معدن روی آورده است که این مهم می بایست با اراده جمعی برطرف شود.

 

فعالیت 650 هزار کارگر در 4 هزار واحد تولیدی در تبریز

1395/07/24

کریم صادق‌زاده صبح امروز در آیین استقبال از هیأت کارگری کره شمالی با تسلیت عاشورای حسینی اظهار داشت: شهر تبریز به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای صنعتی ایران اسلامی به شمار می‌رود که با دارا بودن بیش از 650 هزار کارگر که در بیش از 4 هزار واحد صنعتی بزرگ و کوچک تولیدی و خدماتی در سطح 21 شهرک صنعتی فعال هستند، نقش مهمی را در اقتصاد ایران ایفا می‌کند.

وی افزود: شهر تبریز در سایر زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیز دارای شاخص‌های مهمی دیگری است که هیأت کارگری کره‌شمالی می‌تواند در این سفر از آن بهره‌مند شود.

سهم ناچیز قطب صنعت کشور از تسهیلات رونق تولید

1395/07/19

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور؛ استان مرکزی با وجود با بیش از ۳ هزار واحد صنعتی،رتبه نخست تنوع محصولات صنعتی ، رتبه چهارم صنعت کشور و قطب دوم صنایع مادر تخصصی و تجهیزات ساز ایران را به خود اختصاص داده اما با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی به منظور بررسی وضعیت واحدهای تولیدی استان و ارائه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات، طرح عارضه‌یابی صنایع را در سطح استان با همکاری برخی از دستگاه ها انجام داد.

صفحات

پیشخوان

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر