4 وزیر پیشنهادی رأی آوردند

1397/08/05

عصر امروز شنبه (۵ آبان ۹۷) نشست بررسی صلاحیت ۴ وزیر پیشنهاد‌ی امور اقتصاد و دارایی، صنعت‌، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

روحانی: مشکل لاینحلی نداریم/ آنهایی که می‌گویند ابرتورم داریم اقتصاد را نمی‌فهمند

قول مجلس برای تهیه طرح یک فوریتی افزایش مجدد دستمزد کارگران

1397/08/02

علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به برگزاری نشست فراکسیون کارگری مجلس و موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: روز گذشته جلسه فراکسیون کارگری در محل دفتر هیأت رئیسه مجلس برگزار شد که قرار بود در این نشست نمایندگان کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار نیز حضور داشته باشند که نمایندگان کارفرمایی دعوت این فراکسیون را نپذیرفتند.

عضو کارگری شورای عالی کار که به نمایندگی از جامعه کارگری در این نشست حضور پیدا کرد افزود: در این نشست که با حضور حداکثری اعضای فراکسیون برگزار شد، همه اعضا بر تقویت قدرت خرید کارگران و ارتقای سطح معیشتی این قشر از جامعه تاکید داشتند.

کاملا مشخص است که ژلاتین های خوکی حرام است/پرونده ژلاتین‌های "خوکی" روی میز کمیسیون بهداشت مجلس

1394/12/24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور؛ ژلاتین از فراورده‌های حیوانی است و حلال یا حرام بودن آن بستگی به حلال یا حرام بودن آن اجزایی دارد که در تهیه ژلاتین از آن استفاده می شود. اگر از اجزای خوک و یا حیوانی بود که ذبح شرعی نشده بود؛ ژلاتین به دست آمده نجس و خوردن آن در قالب پاستیل، ژله و مانند آن هم حرام خواهد بود.

 

رقابت 5هزار نفری برای تصاحب 378 کرسی/ سیاسیون پای صندوق‌های رأی چه گفتند/ ابتدا آرا خبرگان شمارش می شود سپس مجلس

1394/12/08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،رای‌گیری برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان، از ساعت 8 صبح امروز به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

در ابن انتخابات 54 میلیون و ٩١٥ هزار و ٢٧ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که باید نمایندگان خود را برای مجلس شورای اسلامی از میان ٤ هزار و ٨٤٤ کاندیدا و منتخبین خود برای مجلس خبرگان را از میان 161 نفر انتخاب کنند.

بنا بر این گزارش، مجلس شورای اسلامی 290 و مجلس خبرگان رهبری 88 عضو دارد.

نمی‌توان افرادی که اصل نظام را قبول ندارند به مجلس فرستاد/۶ معیار رقابت سالم انتخاباتی

1394/10/30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار دست اندرکاران انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان با تشریح آداب و عناصر تضمین کننده «رقابت سالم در انتخابات»، ملت و جمهوری اسلامی ایران را برنده پرافتخار برگزاری یک «مسابقه ملی و قوی» در عرصه انتخابات خواندند و با بیان نکات مهمی درباره اجرای برجام خطاب به مسئولان افزودند: امریکا، همان امریکای قدیمی است، مراقب خدعه هایش در اجرای همین نتایج مذاکرات هسته ای باشید.

فقط یک تفکر می تواند اقتصاد مقاومتی را نجات دهد و آن هم تفکر بسیجی است

1394/10/21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،در مراسم گفتمان انقلاب اسلامی که به همت سازمان بسیج کارگری برگزار شده بود، جناب آقای بهروزنعمتی نماینده مجلس و سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی مطالبی را عنوان کرد.

نعمتی گفت : یکی از مهمترین عوامل تعطیلی برخی از صنایع همانند صنایع نساجی مساله قاچاق کالا است.

نعمتی افزود صنعت نساجی ما که از بهترین صنایع نساجید در خاور میانه و دنیا بوده است امروزه دچار آسیب شده است.

نعمتی در ادامه گفت در موضوع اقتصادی بانک ها نیز کمک اقتصاد مقاومتی نیستند ، حتی در خصوصی سازی هم اقتصاد مقاومتی دیده نشده.

میزبانی هشتمین ولی خدا افتخار ما ایرانیان است/جریانات فکری مختلف شرایط خاصی را در زمان امام رضا(ع) از نظر سیاسی و فرهنگی ایجاد کرده بود

1394/06/04

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ( 4 شهریور 94) ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: افتخار ما ایرانیان در این است که میزبان این ولی خدا هستیم.

وی افزود: شرایط سیاسی و فرهنگی که در زمان امام رضا و پدر بزرگوار ایشان وجود داشت جدای از سلطه دیکتاتوری خلفای عباسی جریان‌های مهم فکری و فرهنگی آن زمان بود. که نوع اقدامات امام (ع) را می‌توان در این بستر تاریخی مورد ارزیابی قرار داد.

آزاد شدن پول های بلوکه شده باید در خدمت تولید قرار گیرد

1394/04/30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری کشور،نادر قاضی پور در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان دررابطه با نقش برنامه جمع بندی هسته ای در وین برسونامی واردات ، گفت : برداشته شدن تحریم ها باید با برنامه جامع اقتصاد مقاومتی همسو شده و رشد نظام تولیدی داخلی را جهت دار کند و نباید دروازه های خود را برای واردات بی رویه باز بگذارد.

با واریز شدن پول های بلوکه شده به بانک مرکزی ایران باید یک تحول عظیم درنظام تولیدی خود ایجاد کنیم

دولت بیش از حد به مذاکره با آمریکا دلخوش و امیدوار است

1394/03/09

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان فارس،جعفر قادری رئیس مجمع عالی بسیج کارگری استان فارس با اشاره به امید بستن بیش از حد دولت به مذاکره با آمریکا بیان کرد: از ابتدای مذاکرات بارها از طریق رهبری و نمایندگان و مسئولین مربوطه به دولت تذکر داده شده است که این مذاکرات راه به جایی نخواهد برد زیرا آمریکا در پی بازی دادن ما است.

وی افزود: همواره این موضوع مشخص بوده که پرداختن بیش از حد دولت به مذاکرات موجب می شود تا از مسائل حیاتی و مهم کشور غافل شود و حساسیت نسبت به موضوعات داخلی از بین برود و این ابراز امیدواری های پوچ و واهی خود مانعی برای پیشرفت مذاکرات است.

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13