بسیج کارگری آمادگی هرگونه همکاری و یاری رسانی به وزارت کار است/ عارضه یابی دقیق از جامعه کارگری توسط بسیج

1397/04/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور, نشست هم اندیشی مسئولین سازمان بسیج کارگری سراسر کشور با  مسئولین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف هم افزایی ظرفیت ها برای حل مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی صبح امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

آغاز به کار سامانه اشتغال

1397/04/17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید، زیرا پیش از این نگرانی های بسیاری در مورد قراردادهایی که ثبت نمی شد و ضایع شدن حقوق فردی وجود داشت. وی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قراردادهای کاری و رسیدگی به افراد دهک های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می کند. ربیعی گفت: در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آنها ثبت و بررسی خواهد شد.

بسیج کارگری آماده هرگونه همکاری با وزارتخانه برای پیشبرد اهداف نظام در زمینه کار و تولید می باشد

1397/02/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، عصر دیروز در جلسه ای که در وزارت کار تشکیل شد،مسئول جدید سازمان بسیج کارگری کشور با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  دیدار کردند.

در این جلسه صمیمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور،آمادگی کامل این سازمان را برای تعامل و همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حل مشکلات کارگری و کارفرمایی اعلام کردند.

بسیج کارگری آماده هرگونه همکاری با وزارتخانه برای پیشبرد اهداف نظام در زمینه کار و تولید می باشد

1397/02/26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، عصر دیروز در جلسه ای که در وزارت کار تشکیل شد،مسئول جدید سازمان بسیج کارگری کشور با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند. در این جلسه صمیمی مسئول سازمان بسیج کارگری کشور،آمادگی کامل این سازمان را برای تعامل و همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حل مشکلات کارگری و کارفرمایی اعلام کردند. رعیتی فرد گفت: بسیج کارگری به عنوان دستگاه یاری رسان در کنار این وزارتخانه برای کمک به اجرای سیاست های حوزه کار و کارگری است و آمادگی کامل برای حمایت از تشکل های کارگری را دارد.

با رشد اقتصادی بدون اشتغال مواجه هستیم

1394/06/08

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از خبرگزاری بسیج، در حالی که دولت از رشد اقتصادی 3 درصدی خبر داده، بنا بر گزارش‌ها در سال گذشته 50 هزار شغل ایجاد شد و 50 هزار نفر نیز بیکار شدند.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی درباره سونامی بیکاری بیش از 7 میلیون نفر در سال 1400 هشدار داد. این در حالی است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد فرصت‌های شغلی مورد نیاز کشور تا سال 1400 را 9 میلیون شغل عنوان کرد و اظهار داشت: کشور در شرایط فعلی با رشد اقتصادی بدون اشتغال مواجه است که خروج از رکود مستلزم اجماع جمعی در کشور است.

بالاخره متولی ایجاد شغل در کشور کجاست/ ۷ راهبرد در ایجاد اشتغال/ فارغ‌التحصیلان بیکار به کجا مراجعه کنند؟

1394/06/08

حسن طائی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه اشتغال و کارآفرینی محصول یک نظام یا رویش یک سیستم اقتصادی است، اظهار داشت: ایجاد شغل، عوامل و عناصری دارد که باید به آن توجه داشت و نباید در جریان کارآفرینی با یک مصوبه وزیر یا مقام مسئول انتظار حل تمام مشکلات را داشته باشیم.

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13