افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال

1397/01/22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، با مصوبه امروز شورای عالی کار، مزد سایر سطوح کارگری که بیش از حداقل حقوق دریافتی دارند، در سال 97 به میزان 10.4 درصد به علاوه روزانه ثابت 28208 ریال به تصویب رسید.

نشست شورای عالی کار لحظاتی قبل با تصویب افزایش 19.5 درصدی حداقل مزد کارگران به پایان رسید.
سایر سطوح مزدی 10.4 به اضافه 28208 و روزانه 17000 ریال پایه سنوات بن کارگری همان 110 هزار تومان و حق مسکن نیز در عدد 40 هزار تومان تثبیت شد.

آشفته بازار کار به بازار بزرگ تهران هم رسوخ پیدا کرد/جوانان شهرستانی بیکار در تهران در حال افزایش هستند

1396/04/10

صبح یک روز کاری بر آن شدیم تا طی یک گزارش میدانی از اوضاع و احوال کارگران با خبر شویم. وقتی به بازار تهران سرزده رفتیم با اوضاع آشفته کارگران مواجه شدیم . در گوشه ای از بازار چشمم به یک کارگر جوان خورد به نظر کمتر از 36 سال سن داشت این را خودش گفت.

جوانان شهرستانی بیکار در تهران/کارگری بدون بیمه !

اقتصاد مقاومتی در محیط‌های تولیدی با وجود بسیج تحقق می‌یابد

1394/02/19

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور، حسین باقری، مسئول بسیج کارگری کرمان به همراه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و فرمانده ناحیه مقاومت بردسیر، پایگاه مقاومت شهدای گمنام کارخانه فولاد بردسیر را افتتاح نمودند.

مهندس عکاف مدیر عامل کارخانه فولاد، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، درباره عملکرد این واحد تولیدی گفت: در استان کرمان رتبه اول را در تولید فولاد داریم و این در حالی است که 95 درصد کارگران این کارخانه بومی می‌باشند.

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13