افزایش 10 درصدی تولید زغالسنگ با ابتکار بسیج کارگری

1397/12/25

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کرمان ، مهندس سامان مرتاض  مدیر عامل شرکت زغالسنگ کرمان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرمان ضمن اشاره به تاریخچه زیان ده این شرکت گفت : پس از سالها توانستیم از شرایط زیان ده خارج و به سود آوری برسبم و پاداش معوقه پایان خدمت بازنشستگان را پس از چند سال بپردازیم .

مهندس مرتاض افزود: پروانه های بهره برداری شرکت زغالسنگ که باطل یا به حالت تعلیق در آمده بود ، هم اکنون فعال و پنج محدوده جدید به محدوده های تحت مالکیت شرکت زغالسنگ درآمده است .

چهارمین جشنواره برترین نوآوری های بسیجیان در استان کرمان

1397/12/16

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کرمان ، در این جشنواره مدیر کل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی گفت : با توجه به ایفای نقش کارگران در تولید و نقش نوآوری و ابتکار و خلاقیت در کار و کاهش وابستگی و همچنین تولید و بهره وری بیشتر کارگران بسیجی واحد های مختلف صنعتی در بخش خلاقیت و نوآوری فعال شدند تا با ارائه و اجرای طرح ها به هدفی واحد که همانا استقلال و کاهش وابستگی به بیگانگان می باشد برسیم.

رضا اسماعیلی افزود : در اجرای این طرح  جمعی از بسیجیان و حلقه های صالحین کارخانجات شرکت کردند که 30 طرح پس از اراِئه به جشنواره رسید و از بین آنان 3 طرح برگزیده پذیرفته شد.

شکرکارخانه کامیاران تامین می شود

1397/12/08

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کرمان : حسین باقری فرمانده بسیج کارگری استان باهمراهی دکتر بیگلری مدیر کل غله استان ومعاون وی در جهت بازدید میدانی از کارخانجات استان و رسیدگی به مشکلات و رفع موانع پیش روی تولید ، از واحد تولیدی کیک وکلوچه کامیاران در شهرک صنعتی شماره یک شهر کرمان بازدید کردند .

خطوط تولید این کارخانه توسط مدیران و مسئولین حاظر مورد بازدید قرار گرفت و در جهت رفع مسائل ومشکلات بخصوص تامین شکر کارخانه مباحثی مطرح شد که قول مساعدت و همکاری جهت پیگیری رفع موانع از طرف مسئولان داده شد.

" ایران یار " ابتکاری که 15 هزار دانش آموز کرمانی را به کارخانه ها فراخواند

1397/12/01

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری ، مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر طرح ایران یار در محل کارخانه لاستیک بارز برگزار گردید .

در ابتدای مراسم مهندس مشرفی رییس کارخانه بارز گفت : کار و اشتغال آینده جوانان در گرو حمایت از کالای ایرانی است لذا باید شبانه روزی کار کنیم اگر می خواهیم کشورمان پیشرفته باشد.

وی ادامه داد : آلمان و ژاپن بعد از جنگ جهانی با حداقل مزد وبیشترین ساعت کار به نقطه ای رسیدند که امروز دنیا دربرابر اقتصاد آنها تعظیم می نماید لذا ایران اسلامی هم همانطور که در عرصه دفاعی رشد بی نظیری دادشته ، در اقتصاد هم موفق خواهد شد .

بازدید دانش آموزان نخبه استان کرمان از کارخانه لاستیک بارز

1397/11/29

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کرمان ، در راستای اجرای طرح حمایت از کالای ایرانی " ایران یار " تعداد 400 نقر از دانش آموزان نخبه مدارس کرمان به همراه مسئول بسیج کارگری از خطوط مختلف تولید کارخانه لاستیک بارز بازدید کردند.

علی اکبر مشرفی جانشین مدیر عامل گروه صنعتی بارز ضمن خیرمقدم به دانش آموزان در خصوص اهمیت و توجه به کالای ایرانی گفت : راز پیشرفت کشور در حمایت از کالای ایرانی است و تحقق این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد لذا طرح ایران یار بهترین ساز و کار برای فرهنگ سازی و حمایت از کالا ی ایرانی است.

سخنرانی مديرعامل نيروگاه سيكل تركيبي درنماز جمعه كرمان

1397/11/28

به گزارش خبرنگار بسیج کارگری استان کرمان ، جناب آقای مهندس بحر العلوم مدیر عامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در سخنرانی قبل از خطبه ها ی نماز جمعه کرمان گفتند : امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران صادرات برق کشور 8 برابر و توسعه برق روستایی استان 30 برابر شده است و تولید برق استان در مقایسه با دیگر استان های کشور رتبه 6 را دارد و ظرفیت نیروگاهی نصب شده در استان نسبت به قبل از انقلاب 17 برابر شده است.

با خرید ۵۰۰ هزار تومانی هر ایرانی از کالای داخلی یک روز کار برای جوانان فراهم می شود

1397/10/15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از راه آرمان, با توجه به اینکه «طرح ایران یار» سازمان بسیج کارگری که در راستای فرهنگ سازی شعار سال که حمایت از کار و تولید ایرانی است ، جانشین مدیر عامل گروه صنعتی بارز  در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه استان کرمان گفت : امروز دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال تعطیلی کارخانجات می باشد تا بحران بیکاری کارگری و آسیب های اجتماعی دیگر را بر جامعه تحمیل نماید لذا مردم با خرید کالای ایرانی بزرگترین جهاد را علیه دشمن انجام می دهند.

دانش آموزان استان کرمان از کارخانجات این استان بازدید کردند+عکس

1397/10/02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، با اجرای طرح "ایران یار" دانش آموزان استان کرمان از کارخانجات و مراکز کار و تولید بازدید کردند. طرح طرح "ایران یار" به همت سازمان بسیج کارگری و با مشارکت سازمان بسیج دانش آموزی و سازمان بسیج فرهنگیان اجرا می شود.

450 هزار دانش آموز از سراسر کشور در طرح "ایران یار" برای حمایت از کار و تولید کشور، شرکت و با کالای ایرانی و ظرفیت های تولید آشنا می شوند.

با اجرای طرح "ایران یار" اولین تیم دانش آموزان استان کرمان از نیروگاه سیکل ترکیبی زرند و از کارخانه واگن سازی زرند بازدید کردند.

از مبتکران طرح های بن بست شکن اقتصادی تقدیر شد

1395/12/16

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، جشنواره نوآوری های بسیجیان استان کرمان با حضور سرهنگ کریمی مسئول بسیج کارگری کل کشور ،مدیران عرصه کار و کارگری ، مدیران مجموعه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان در سالن پردیس این مجموعه برگزار شد.

در این جشنواره از نخبگان 6 طرح بزرگ اقتصادی در دو عرصه صنایع بزرگ و صنایع کوچک و یک منتخب ویژه ای که هم کارآفرین نمونه به شما ر می رفت و هم از جوانان نخبه کارگری که خود مستقیما به عرصه تولید وارد شده و لامپ ال ای دی و کم مصرف ضد سرطان را با پوشش نانو، اختراع و به تولید انبوه رسانده است ،تقدیر شد .

«نخبه ی کارگری»که از عشق دیدار با یار می گوید

1395/09/16

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، محمد همتی نخبه بسیج کارگری استان کرمان که مدیر عامل واحد تولیدی همت کرافت نیز هست، محصولاتی خاص را با تنوع تیغچه های رتیواتور کشاورزی فیاتی ، گلدونی ، تیلری ، ماله بند ، عصایی و انواع قطعات ادوات کشاورزی و صنعتی بر اساس سفارش مشتری را تولید می کند ،  وی در اولین جشنواره نخبگان کارگری نیز  رتبه اول طراحی را کسب نموده است و همیشه اذعان کرده بود که : این اقدامات در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)در خصوص اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

 

 

صفحات

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13