اخبار

1398/02/05
در دیدار مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور با آیت الله علوی گرگانی

آیت‌الله علوی گرگانی: رگ وابستگی به غرب در مسائل اقتصادی قطع شود

علی حسین رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور به همراه اعضای این سازمان و تشکل های کارگری با مرجع عالیقدر شیعیان آیت الله علوی گرگانی دیدار و گفت وگو کردند

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور، دکتر علی حسین رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور صبح امروز (پنجشنبه) و در آغاز هفته کار و کارگر به همراه اعضای این سازمان، مصطفی کاویانی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم، غلامرضا عباسی قائم مقام دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران، مسعود برهمن دبیراجرایی جامعه اسلامی کارگران کشور و تشکل های مختلف کارگری  پس از زیارت مضجع شریف کریمه اهل بیت(ع)، حضرت معصومه(س) به دیدار آیت الله علوی گرگانی رفتند .

دکتر رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور در ابتدای این دیدار اظهار داشت:تلاش دشمن در تحریم‌های اخیر بر تضعیف جامعه کارگری بوده است.

وی با اشاره به اقدامات سازمان بسیج کارگری کشور برای افزایش بهره‌وری و تولید افزود: در بیش از ۲۵۰۰ واحد صنعتی بزرگ کشور، کارگران بسیجی با ترویج فرهنگ کار و تلاش، وجدان کاری، بهبود وضعیت تولید و افزایش بهره‌وری ساماندهی شده و آموزش‌های لازم را گذرانده‌اند.

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: طرح "ایران یار" طرحی بوده که از سال گذشته برای حمایت از تولید داخل در دستور کار بسیج کارگری کشور قرارگرفته است، سال ۹۷ بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز کشور از صنایع تولیدی کشور برای آشنایی با کالا‌ها تولید داخل و توانمندی‌های صنعتی نظام بازدید به عمل‌آورده‌اند.

رعیتی فرد با تأکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در استفاده از کالا‌های ایرانی در بین نسل آینده کشور ابراز کرد: بیش از ۱۶۰۰ مدیر واحد‌های صنعتی بزرگ با حضور در مدارس توانمندی و پیشرفت‌های صنعتی کشور را در بین دانش‌آموزان تشریح و تبیین کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن درصدد این بوده که تصویری که از ایران در عرصه بین‌الملل منعکس می‌کند کشوری فقیر و عقب‌مانده باشد که لازم است تا بر‌ای خنثی‌سازی اهداف دشمن، توانمند‌های صنعتی کشور به‌صورت و اشکال مختلف به‌درستی برای مردم تبیین شود.

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور ادامه داد: در جنگ اقتصادی تعطیلی هر کارخانه و از دست رفتن اشتغال در حکم از دست رفتن یک سنگر و خاک‌ریز است، در جنگ اقتصادی امروز کشور کارخانه‌ها و کارگران در خط مقدم قرارگرفته‌اند.

رعیتی فرد عنوان کرد: باهمت جهادی و روحیه بسیجی می‌توان از گردنه‌های سخت اقتصادی پیش رو با موفقیت عبور کرده و حجم فعالیت‌های اقتصادی خود را سطح منطقه افزایش داد، جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها و حفظ اشتغال موجود هدف نخست سازمان بسیج کارگری کشور از اجرای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی است.

در ادامه این دیدار آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی اظهار داشت: دشمن در پی براندازی نظام اسلام بوده و ما باید این داغ بزرگ را بر دل آن‌ها باقی بگذاریم، ازآنجایی‌که رئیس و فرمانده اصلی دشمن شیطان است، دشمنی‌های آن‌ها هرگز تمام نخواهد شد.

وی با بیان برخی از جنبه‌های حیوان گونه اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر ایادی استکبار افزود: ایران با دشمنی مواجه بوده که هیچ‌گونه رحمی در دل ندارند، حوادث تروریستی اخیر در برخی نقاط جهان و منطقه نشان از عمق پلیدی و بی‌رحمی دشمن در خاک و خون کشاندن انسان‌های بی‌گناه است.

مرجع تقلید شیعیان مشکلات کشور را باوجود وابستگی اقتصادی به خارج دامنه‌دار توصیف کرد و گفت: وقتی دشمن تمام قوای خود را برای زمین‌گیر کردن نظام روی کار آورده، لازم است تا با رویه امت واحده تمامی جوانب وابستگی و نیاز خود را از دشمن قطع کنیم.

آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: انتظاری که از جامعه کارگری می‌رود این بوده که در مسئله کار و تلاش تمام قوای خود را روی کار آورده و باهمتی مضاعف تمام روزنه‌های وابستگی و نیاز کشور به خارج از مرزها و به‌ویژه کشورهای طمع‌کار و سوءاستفاده کننده را از بین ببرند.

وی با ابراز تأسف از تغییر ارزش‌های انسانی در دنیای مدرن و دنیازده غرب اضافه کرد: ارزش‌های امروز دنیا همان اموری بوده که در قرآن از آن‌ها به‌عنوان بازیچه یادشده است، بیایید با سعی و تلاش به خودکفایی و استقلال اقتصادی رسیده و با عزت‌نفس زندگی کرده و رگ احتیاج خود به غرب را برای همیشه قطع کنیم.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13