اخبار

1395/09/23
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اعلام کرد:

اجرای۱۱۳پروژه عمرانی توسط قرارگاه خاتم/۵۵۰میلیارد پروژه نیمه‌تمام

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: در زمان دولت یازدهم، ۱۱۳ پروژه عمرانی توسط قرارگاه خاتم انجام شده که بیشتر آنها به بهره‌برداری رسیده‌اند.

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور، ، سردار سرتیپ پاسدار عبداللهی در مراسم افتتاحیه همایش مدیران و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در تهران اظهار کرد: ابتدای سال ۹۵ تفاوت‌های زیادی با دیگر دوره‌ها داشت زیرا در مجموعه قرارگاه سعی کردیم در راستای فرمایش های راهبردی مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی، به صورت جهادی وارد میدان شویم.

وی افزود: حدود ۵۵۰ میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که فاجعه‌ای بزرگ محسوب می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه این حجم از پروژه‌های نیمه تمام نیازمند تصمیمی جدی برای رفع مشکل است گفت: قرارگاه خاتم در سال جاری ۶۵ پروژه‌ در حوزه‌های گوناگون آب، راهسازی، نفت و ... را در اولویت قرار داده و در عرصه‌های مختلف، ۱۲۶ هزار میلیارد تومان برای آنها هزینه کرده است به طوری که هم اکنون بسیاری از آنها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارند.

وی ادامه داد: از ۶۵ پروژه مد نظر، ۵۵ مورد به حوزه‌های عمرانی اختصاص و ۱۰ پروژه هم با زمان‌بندی بیشتر در حوزه نفت و انرژی هستند. همچنین  ۲۵ پروژه عمرانی در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده‌اند که با حضور شخصیت‌های ملی همچون رئیس جمهور، مراسم افتتاحیه آنها برگزار شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به قضیه شرکت صدرا عنوان کرد: با مساعدت معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت برطرف کردن این مشکل را پذیرفتیم و اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت با چالشی جدی مواجه می‌شدیم.

وی افزود: صدرا ۱۰ سکوی نفتی در اختیار داشت که اگر برای رفع معضل آن تلاش نمی‌شد، سایر پروژه‌های نفتی با مشکل روبه رو می‌شدند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به دغدغه ملی در مورد دریاچه ارومیه خاطرنشان کرد: برای این منظور هم تونلی در حال احداث است که حجم گسترده‌ای از روان آب ها را به این دریاچه سرازیر می‌کند.

وی به پروژه‌هایی که در زمان دولت یازدهم توسط قرارگاه خاتم در دست اقدام هستند اشاره و تصریح کرد: ۱۱۳ پروژه در مجموع وجود دارند که در حوزه‌های مختلف هستند، غیر از ۲۵ طرح، بقیه آنها طی سال‌های گذشته به اتمام رسیده‌اند.

عبداللهی افزود: از دولت و مجلس می‌خواهیم همانطور که در زمان جنگ، با هدایت و ساماندهی مردمی در مقابل جهانیان به پیروزی رسیدیم، برای رفع بوروکراسی اداری موجود تلاش کنند تا باز هم بتوانیم با کمک مردم، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی را فعال کنیم و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه استفاده از توان داخلی، موجب اشتغال بیشتر برای ایرانیان می‌شود گفت: چنانچه از پیچ و خم‌های اداری بگذریم و در این زمینه شاهد آسان‌سازی مسیر باشیم، به موفقیت‌های بیشتری دست می‌یابیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۵۰ هزار نفر شامل متخصصان، پیمانکاران و کارگران در پروژه های قرارگاه خاتم مشغول فعالیت هستند که درصد کمی از آنها نیروی رسمی محسوب می‌شوند.

 

منبع خبر/ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13