اخبار

1399/02/20
با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری با تلاشگران عرصه کار و تولید؛

اعلام آمادگی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات برای تحقق رهنمودهای رهبر انقلاب

با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری با تلاشگران عرصه کار و تولید در جلسه تصویری و رهنمودهای ایشان در رونق و جهش تولید، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات با انتشار پیامی آمادگی این سازمان را برای تحقق رهنمودها و توصیه های مقام معظم رهبری اعلام نمود.

سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور  با توجه به رهنمودهای  مقام معظم رهبری با تلاشگران عرصه کار و تولید در جلسه تصویری  و  رهنمودهای ایشان در رونق و جهش تولید، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات با انتشار پیامی آمادگی این سازمان را برای تحقق رهنمودها و توصیه های مقام معظم رهبری اعلام نمود.

 

متن کامل پیام سازمان بسیج کارگران و کارخانجات در حمایت از فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به این شرح است:

باسمه تعالی

«و ان لیس للانسان الا ما سعی» (نجم۳۹)

خداوند منّان را شاکریم که در ماه ضیافت الهی، بار دیگر، حلاوت نگاه مُویدانه ی رهبر معظم انقلاب اسلامی - این یگانه پرچم‌دار عزت و دینداری در عصر دست و پازدن نوع انسان در ورطه ی ضلالت - را بر ما ارزانی داشته و جامعه ی کارگری را مشعوف به نور ایمان، امید و انگیزه ساخته است.

 شرایط محنت زایی را که ویروس منحوس "کرونا" بر کشور تحمیل کرده و موجب شده تا چرخ تولید، دچار ایستایی و کمکاری در نقاطی از کشور شود، به یکباره با واژگان امیدبخش مقام معظم رهبری، رنگی دیگر به خود گرفت؛ واژگانی که همگی در راستای ارج نهادن به سرشت کار و شان کارگری - بعنوان بازوان مستحکم و پیشران فرایند تولید- بوده و موجب شده تا عزم و جهد جامعه ی کارگری متبلور شود و آن لشکر سختکوش، با رعایت پروتوکلهای بهداشتی، تنپوش کار را بر قامت خود پوشانده و با دستان خود،  گرد توقف و خموشی را از چرخها و ابزارهای تولید بزداید. 

پیجویی طرحهای اجرا شده توسط سازمان بسیج کارگران و کارخانجات از جمله طرح شهید برونسی برای کمک به رونق تولید و حمایت از کالای تولیدی کارگر ایرانی بسیج را مصمم کرد با هم افزایی تشکل های کارگری, کارفرمایی به کمک دولت ، با هدف پیاده سازی اقدامات اولویت دار این سازمان برای استقرار فرهنگ متعالی کار در میان اقشار ساعی و نیز انقلابی جامعه کارگری در  ویدئوکنفرانسی با نمایندگان منتخب جامعه ی کارگری کشور، مهر تاییدی را بر سند پیگیری های مجدانه این سازمان از این طرح ها نشانده است و فرزندان معظم له را در سازمان بسیج کارگران و کارخانجات مصمم ساخته تا با عزمی جهادگونه تر از هر وقت دیگر، (احصاء نظام مسایل و مشکلات کارخانجات اعم از فقدان مهارت های نیروی کار، آسیب های اجتماعی، فقر فرهنگ کار، رابطه کارگر و کارفرما، توسعه ی فرهنگ ابتکار و نوآوری، تقویت ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی در محیط کار، کاهش مصرف انرژی و ضایعات تولید، تلاش حقوقی و مطالبه گرانه در جهت تامین حقوق مادی، معنوی و روانی نیروهای کار، اعم از دستمزد عادلانه، امنیت شغلی، بیمه و آموزش و ... ) را تا رسیدن به مطلوبیت های درخور و در تراز اقدامات انقلابی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات  پیگیری نماید.  

این سازمان با تاکید هماره بر روحیه ی جهادی و با پشتوانه ی سترگ از دانش و مهارت جوانان این مرز و بوم و با محور قراردادن فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با اقشار انقلابی و پرتلاش کارگران، کارفرمایان، صاحبان سرمایه و کسب و کار، نخواهد گذاشت، سایه ی شوم تحریم بر فضای کار و تلاش بنشیند و می کوشد تا منظومه ی "جهش تولید" تا تحقق همه جانبه ی محورهای کلیدی و راهبردی آن محقق شود و نیز آمادگی دارد، به مدد ظرفیت تولید و عرضه ی کالای با کیفیت ایرانی، اقتدار هوش و همت ایرانی را به رُخ رقبای تا بن دندان مسلح در عرصه ی صنعت و فن آوری نوظهور بکشاند و در نهایت، آنان را وادار به تسلیم در برابر شکوهِ عزم و جهد نیروهای مومن و انقلابی ایران زمین نماید.

امید آنکه در ظل عنایات خاصه ی ولی عصر(عج) و در پناه پرسر سعادت رهبر معظم انقلاب اسلامی، کشور، شاهد جهش همه جانبه در عرصه تولید گردیده و الگوی عزت مندانه ای از دولت اسلامی در فرایند ترسیم شده تا مرحله ی تمدن اسلامی، فراروی علاقه مندان به مکتب روحبخش اسلام گشوده گردد – آمین  یا رب العالمین.

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13