اخبار

1396/08/29

افزایش تولید شکر در کارخانه قند خوی

تاکنون ۲۴۲ هزارتن چغندر از چغندرکاران استان خریداری شده و از این میزان ۳۲ هزارتن شکر تولید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، مدیرعامل کارخانه قند خوی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی تولید شکر در مقایسه با سال گذشته گفت: پیش بینی می شود امسال میران خرید در این واحد تولیدی تبدیلی به بیش از ۴۰۰ هزارتن برسد.

دهکردی ارزش چغندر خریداری شده از چغندر کاران استان را تاکنون ۷۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون بهای ۱۵ درصد چغندر خریداری شده پرداخت شده است و با اعلام نرخ قطعی شکر مابقی بدهی های کشاورزان بزودی پرداخت می شود.

وی میانگین عیار چغندرخریداری شده در این واحد را ۱۶ و ۲ اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود تاپایان فصل برداشت نزدیک۶۰ هزارتن محصول شکر در این واحد تولید شود. دهبکری با بیان اینکه این واحد تبدیلی از از ۱۳ شهرستان استان چغندر خریداری کرده است افزود: بیشترین میزان خرید چغندر در این واحد به میزان ۹۱ هزارتن از چغندر کاران شهرستان خوی بوده است. در آذربایجان غربی ۵ کارخانه قند فعال است و در این واحدهای صنایع تبدیلی برای بیش از ۲۵۰۰ تن فرصت اشتغال ایجاده شده است.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13