اخبار

1397/08/28

افزایش 3 هزار تنی تولید پلی استر ایرانی در خمین

با فعالیت متخصصان و کارگران شرکت تولید الیاف پلی استر در خمین امسال 3 هزار تن به محصولات این کارخانه اضافه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، شرکت تولید الیاف پلی استر آریا لیف خمین استان مرکزی ، با تکیه بر توان و تخصص مهندسان وکارگران خود توانسته امسال افزایش 3 هزار تنی محصول را در کارنامه ی خود ثبت کند .
مدیر عامل این واحدی تولیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت : در سال گذشته 5 هزار تن الیاف پلی استر تولید شده که با قطع واردات پلی استر و استقبال کارخانه های ایرانی پیش بینی ها حکایت از تولید 8 هزار تن الیاف پلی استر در این کارخانه دارد .
حبیبی گفت : در سال گذشته 3 هزار تن پلی استر به ارزش 3 میلیون دلار به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، عراق و افغانستان صادر شده است .
وی افزود : هم اکنون 200 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کارهستند که با راه اندازی خط سوم این کارخانه 100 کارگر دیگر نیز به این واحد تولید اضافه خواهد شد .
انعقاد قرار دادهای جدید استقبال مصرف کنندگان ایرانی افزایش کیفت محصول و تکیه بر توان ایرانی سبب شده که کارخانه ای که تا قبل از این با 30درصد ظرفیت خود فعال بود به ظرفیت 70 درصدی برسد .
الیاف پلی استر ی تولید شده در کارخانه الیاف خمین  در 400 صنعت پایین دستی کشور استفاده می شود و در صنایع تولید فرش ، موکت ، ایزوگام ، لایی بافی و پتو مورد استفاده قرار می گیرد .
هم اکنون 90 کارخانه تولید پلی استر درایران فعال است که نیاز 150 هزار تنی کشور در این بخش را تامین می کنند .
استان مرکزی قطب تولید الیاف ایران است و دو کارخانه ساینا دلیجان و آریا لیف خمین بزرگترین تامین کنندگان الیاف پلی استر در ایرانند .
منبع:خبرگزاری صدا و سیما اراک

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13