اخبار

1398/11/26
در دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفت:

بازدید مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان آذربایجان غربی از واحدهای تولیدی استان

سرهنگ نظری در حاشیه بازدید از واحد های تولیدی استان آذربایجان غربی گفت: واحدهای تولیدی 92 درصد بخش صنعت و تولید استان آذربایجان غربی را شکل می دهند و لازمه توسعه این صنایع توانمند سازی آنهاست.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مسئول بسیج کارگران و کارخانجات سپاه شهداء استان آذربایجان غربی با حضور اعضای کمیته بسیج کارگری و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و نایب رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج کارگران و کارخانجات سپاه شهداء استان با حضور در واحد تولیدی دستکش حریر ایران و شرکت اروم خنک ساز شمالغرب در جریان تولید در این کارخانه ها و مشکلات آنها قرار گرفت.

دکتر شهسوار نائب رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج کارگران و کارخانجات سپاه شهداء استان آذربایجان غربی با اشاره به پیگیری های مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان در جهت حل مشکلات واحد های تولیدی و طرح موضوعات و موانع واحد ها در جلسات هیئت اعلام کرد: با پیگیری های بعمل آمده و همکاری سایر دستگاه ها توانسته ایم هر دو هفته یک یا چند واحد تولیدی را از رکود خارج کرده و به چرخه تولید بازگردانیم.

مسئول کارخانه دستکش حریر ایران با اشاره به تاریخچه شرکت دستکش حریر ایران گفت: شرکت دستکش حریر ایران در سال 1356 با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید تخصصی انواع دستکش های لاتکس صنعتی و خانگی تاسیس گردید و بسرعت توانست جایگاه ممتازی را در تولید و عرضه با کیفیت ترین انواع دستکش بدست آورد.

وی در ادامه افزود: با راه اندازی ماشین الات پیشرفته بافندگی دستکش در سال 1392 تولید انواع دستکش ایمنی پارچه ای با روکش مقاوم و مناسب کارهای بسیار سخت آغاز گردید که تحت نام و نشان تجاری با سابقه استادکار به بازار عرضه گردیده است و در حال حاضر توانسته ایم با تولید محصولات جدید سهم عمده ای از بازار داخل را کسب کنیم.

مدیرعامل شرکت اروم خنک ساز شمالغرب گفت: این کارخانه در سال 97 با سرمایه 20 میلیارد تومانی خریداری شده است و حدود سی نفر هم اکنون در این کارخانه مشغول بکار هستند.این کارخانه با مونتاژ قطعات چینی توانایی تولید کولر های گازی با استاندارد های جهانی را دارد و اگر مسئولین کشوری و استانی حمایت کنند این کارخانه می تواند خط تولید لوازم خانگی و یخچال فریزر را به زودی به بهره برداری برساند.

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان آذربایجان غربی در این بازدید ها  گفت: واحدهای تولیدی که 92 درصد بخش صنعت و تولید استان آذربایجان غربی را شکل می دهند و لازمه توسعه این صنایع توانمند سازی آنهاست و نام گذاري سال 1398از سوی مقام معظم رهبری به عنوان" رونق توليد" را مي توان عصاره نام گذاري سال هاي اخیر دانست، چرا که " رونق توليد" به عنوان پايه و اساس پيشرفت و توسعه اقتصاد كشور برای مقابله با تهدید و تحریم دشمنان، همواره در بيانات مقام معظم رهبري برجسته بوده است و مهمترین مسئله کشور در شرایط کنونی مسئله اقتصاد و مشکلات معیشتی و فشار بر مردم به‌ویژه طبقات ضعیف و متوسط است.

سرهنگ نظری  در ادامه افزود: مشکلات اقتصادی و نداشتن برنامه اقتصادی علاوه بر اینکه به اعتبار هر کشوری لطمه وارد می‌کند، به دلیل آنکه مردم و طبقات ضعیف تحت فشار قرار می‌گیرند، زمینه ساز طمع دشمن نیز می‌شود و ما باید با همت و تلاش مضاعف بتوانیم مشکلات و موانع اقتصادی را حل کرده و با تکیه به نیرو و توان داخلی زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی ایران اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13