اخبار

1396/10/26
سازمان بسیج کارگری سپاه روح الله؛

بومی سازی مبدل های حرارتی فشار قوی در شرکت آذرآب اراک

بادرستانی گفت: با بومی شدن این فناوری از این پس نیروگاههای کشور می توانند از این توان داخلی استفاده کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، به گزارش پایگاه خبری سازمان بسیج کارگری سپاه روح ا... استان مرکزی : با درستانی مدیر عامل نیروگاه برق شازند با بیان اینکه به جای واردات ، اقدام به سپردن طراحی و ساخت آن به کارخانه آذر آب بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب شد؛ گفت : این اعتماد به تولید داخلی پس از دو سال تلاش پاسخ داده و 6 هیتر برای تسریع در عملیات تولید انرژی در این نیروگاه آماده شده  که نصب این دستگاه ها در محل نیروگاه نیز موفقیت آمیز بوده است .
بادرستانی با اشاره به اینکه این طرح ها با مشارکت متخصصان نیروگاه و کارخانه انجام شده است افزود : 40 نیروگاه در کشور فعالند که حداقل هر کدام 10 هیتر دارند و باید هر چهار تا پنج سال یکبار بازسازی شوند که این نیاز قبلا با واردات حل می شد .
وی اضافه کرد : با بومی شدن این فناوری از این پس نیروگاههای کشور می توانند از این توان داخلی استفاده کنند .
شیخ زاده مدیر عامل کارخانه آذر آب اراک نیز با بیان اینکه ظرفیت رفع نیاز داخل در کارخانه وجود دارد گفت : در صورت نیاز ، تولید سالیانه می تواند از 20 تا  50 دستگاه افزایش یابد و صادرات هم انجام شود .
وی صرفه جویی هر هیتر را دست کم 500 هزار دلار دانست و افزود : با سپردن تامین نیاز داخلی این فناوری به کارخانه آذر آب سالانه از خروج 10 میلیون دلار ارز کشور جلوگیری و زمینه ایجاد اشتغال 500 نفر ایجاد می شود .
کارخانه اذر آب اراک از صنایع مادر و تولید کننده تجهیزات عظیم فلزی و نیروگاهی و انرژی ست .
نیروگاه حرارتی شازند نیز سالانه بیش از دو درصد نیاز کشور به انرژی برق را تامین می کند .

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13