اخبار

1396/09/25

تاثیر حلقه‌های صالحین در اقتصاد ملی کشور/ افزایش خلاقیت و نوآوری در کارخانجات می‌تواند نجات دهنده بخش تولید از معضلات اقتصادی کشور باشد

کارشناس الکترونیک دفتر فنی نیروگاه شهید بهشتی گیلان و مسئول حلقه‌های صالحین این نیروگاه با اشاره به تاثیرات حلقه‌های صالحین در اقتصاد کشور گفت: افزایش خلاقیت و نوآوری در کارخانجات می‌تواند نجات دهنده تولید و صنعت از معضلات اقتصادی کشور باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، مهدی زینالی کارشناس الکترونیک دفتر فنی نیروگاه شهید بهشتی گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این نیروگاه اظهار داشت: ما در نیروگاه شهید بهشتی همانند بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی کشور حلقه‌های صالحین خود را برگزار می‌کردیم و چون اداره این جلسات به عهده من بود جلسات آن را بصورت مرتب پیگیری ‌می‌کردیم و بسیاری از مشکلات نیروگاه و حتی برخی از مشکلات اجتماعی را نیز در این حلقه‌های خود بررسی و پیگیری می‌کردیم.

وی ادامه داد: توربین‌های نیروگاهی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که پر‌ه و نگهدارنده آن از اجزای اصلی توربین به حساب می‌آیند که تمام این تجهیزات از کشورهایی چون آلمان و بلژیک بصورت مناقصه ای و باقیمت‌های بالای 6 میلیارد تومان وارد کشور می‌شوند که در همین زمینه چند شرکت داخلی اعلام آمادگی کردند که با وجودی که تجربه ای در ساخت چنین دستگاهی تا به حال تجربه ای نداشته اند اما قادر به تولید این نوع پره  و نگهدارنده آن هستند که خوشبختانه مدیرعامل نیروگاه نیز از این موضوع استقبال کرد و تصمیم گرفته شد تا با همکاری آن شرکت‌ها با اعضای حلقه صالحین ما تولید این محصولات آغاز شود.

کارشناس بخش الکترونیک نیروگاه شهید بهشتی گیلان با تکیه بر توان داخلی توانستیم چیزی حدود 4.5 میلیارد تومان صرفه جویی کنیم، افزود:  با اجرای این طرح در نیروگاه شهید بهشتی استقبال خوبی از این موضوع شد و حتی در جشنواره صالحین در دو سال متوالی من به عنوان مسئول حلقه ‌های صالحین و به نمایندگی از تمام اعضای گروه مورد تشویق و تفقد قرار گرفتم که البته از این طرح در سایر نیروگاه‌های دیگر کشور نیز استقبال شده است.

زینالی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری حلقه‌های صالحین در کارخانجات کشور باعث افزایش خلاقیت و نوآوری در بخش تولیدات کشور خواهد شد که البته اگر نمایشگاه‌های سراسری برای ارائه این اقدامات در سراسر کشور صورت بگیرد قطعا باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای نوآری و خلاقیت خواهد شد.

  انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13