اخبار

1396/10/27
مدیر خانه کارگر اصفهان:

تضعیف تشکل های کارگری سبب اُفت تولید می شود

مدیر اجرایی خانه کارگر اصفهان ادامه داد: تشکل‌های کارگری یکی از سه بخش مورد تاکید در قانون کار یعنی دولت، کارگران و کارفرمایان به شمار می‌رود، بنابراین تضعیف آن کل مجموعه کار و تولید را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، ابراهیم فتحیان روز دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت روز تصویب قانون کار افزود: فضای کار در کشور باید به گونه ای باشد که تشکل‌ها روز به روز بیشتر، تخصصی تر و بدنبال احقاق حقوق کارگران باشند،در غیر این صورت انتظار برای اعتلای نیروی انسانی و رشد اقتصادی نیز بیهوده است.
وی اضافه کرد: در سال‌های ابتدایی دهه۷۰ افزون بر۳۰۰ شورای کار و کارگری در استان اصفهان فعالیت می کرد، اما این آمار در حال حاضر به 30 شورا کاهش یافته است.
مدیر اجرایی خانه کارگر اصفهان ادامه داد: تشکل‌های کارگری یکی از سه بخش مورد تاکید در قانون کار یعنی دولت، کارگران و کارفرمایان به شمار می‌رود، بنابراین تضعیف آن کل مجموعه کار و تولید را تحت الشعاع خود قرار می دهد.
همچنین نایب رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان اصفهان در این نشست گفت:حفظ اتحاد میان تشکل های کارگری به اندازه خود ساز و کار تشکل های صنفی اهمیت دارد.
محمدعلی آزاد گفت: موارد بسیاری دیده شده است که تفرقه بین تشکل‌ها و نبود انسجام لازم، در پیشبرد اهداف آنها خلل ایجاد کرده و در نهایت کارگران متضرر شده اند.
رئیس مجمع کارگران استان اصفهان نیز در این نشست، واگذاری های غیراصولی به بخش غیردولتی و خصوصی‌سازی ناکارآمد و ناعاقلانه را از دلایل افُت تولید و بروز مشکلات در واحدهای صنعتی بزرگ استان اصفهان برشمرد.
مجتبی مولیانی خاطرنشان کرد: خصوصی سازی صحیح به معنای واگذاری واحدهای صنعتی به افراد یا سازمان های مُدبر و کارآمد است درغیراین صورت نمی‌توان انتظار تولید و بهره برداری را از آنهان داشت.
29 آبان سالروز تصویب قانون کار جمهوری اسلامی ایران است، روزی که به همین عنوان در تاریخ کشور ثبت شد تا کارگران و بازنشستگان، خواسته های خود را بیان کنند.
استان اصفهان با یک میلیون جمعیت کارگری، 10 درصد از کارگران کشور را به خود اختصاص داده است.
جمعیت بازنشستگان این استان بیش از 233 هزار نفر و این آمار در کلانشهر اصفهان افزون بر 105 هزار نفر است.
در شهر اصفهان 134 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی، 77 هزار نفر بیمه شده کشوری و لشکری و 20 هزار نفر بیمه شده صندوق های دیگر وجود دارد.
یک هشتم جمعیت دو میلیون نفری کلانشهر اصفهان زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی به شمار می روند.
بیش از 326 هزار نفر عضو خانه کارگر اصفهان هستند و امسال بیش از ۱۳ هزار نفر بعنوان عضو جدید به این مجموعه اضافه شدند.
خانه کارگر اصفهان با 699 مرکز طرف قرارداد است و بواسطه آنها خدمات مختلفی از جمله آموزشی، تفریحی، درمانی و فرهنگی ارائه می کند.
این مجموعه ۲۵ کانون رسمی در شهرستان های استان اصفهان دارد.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13