اخبار

1399/02/15
به همت بسیج کارگران و کارخانجات استان البرز:

تقدیر از واحدهای تولیدی پیشتاز در مقابله با بیماری کرونا

طیران: معیشت مردم و سلامت آنها در گرو امنیت مواد غذایی است و با توجه به اینکه امروز به فرموده مقام معظم رهبری تولید کنندگان اقتصادی فرماندهان جنگ محسوب می شوند ما نیز در قالب سپاه و بسیج کنار واحدهای تولیدی هستیم تا موانعی که وجود دارد را برطرف کنیم.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، سرهنگ پاسدار مهران طیران مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان البرز همزمان با هفته کارو کارگر و روز بسیج کارگران و کارخانجات، به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با حضور در تعدادی از واحدهای تولیدی نمونه و پیشتاز در مقابله با بیماری کرونا در استان از خدمات این واحدها در تولید اقلام و ملزومات پیشگیری از کرونا و امنیت غذایی و نیز صیانت از سلامت کارگران با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط های کار وتولید، تجلیل کردند.

طیران مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان البرز در جریان بازدید خود از این واحدهای تولیدی ضمن تقدیر از توانمندی ها و خدمات این شرکت ها گفت: در راستای برنامه های ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان البرز از واحدهای نمونه استان که مستقیما در زمینه کرونا وارد شدند و اقدام به تهیه اقلام بهداشتی و وسایل حفاظت فردی کرده و نیز در راستای حفظ وصیانت از سلامت کارگران خود با ضدعفونی کردن کارخانه ها، غربال گری و پیشگیری از کرونا فعال بوده اند همراه با تشکلات کارگری استان تجلیل بعمل می آید.

مهران طیران در بازدید از شرکت زیست فیلتر که در زمینه تولید ماسک فعالیت دارد ضمن تقدیر از فعالیت مدیران این واحد تولیدی گفت: شرکت زیست فیلتر فارغ از فعالیت های تولیدی ویژه ای که دارد با راه اندازی یک بخش برای تولید ماسک توانسته است روزانه 30 هزار ماسک تولید کند و بنا دارد با اضافه کردن 10 دستگاه میزان تولید ماسک را به روزانه 80 الی 90 هزار عدد ارتقا دهد.

ایشان همچنین در ادامه از شرکت های صنایع غذایی بهروز و مانا بازدید و با تاکید بر اینکه امنیت مواد غذایی در کشورها وبویژه در زمان شیوع کرونا به عنوان یکی از شاخصه های اصلی امنیت کشور محسوب می شود خاطر نشان کرد: شرکت های مانا و بهروز در کنار سایر واحدهای نمونه در تولید مواد غذایی دیگردر البرز هم در زمینه تامین مواد غذایی و هم تامین امنیت غذایی در استان نقش ویژه ای داشته اند، این در حالی است که اگر در این زمینه مشکل داشتیم فاصله گذاری اجتماعی یقینا به مشکل بر می خورد اما با تلاش این واحدهای تولیدی و تولید شبانه روزی مردم خیالشان برای تامین مواد غذایی راحت بود و این روند در کنترل کرونا نقش ویژه ای داشت که بسیار قابل تقدیر است.

در ادامه سرهنگ پاسدار مهران طیران فرمانده بسیج کارگران و کارخانجات استان با اشاره به اینکه امسال کرونا وضعیت اقتصادی را تحت تاثیر گذاشته است گفت:  معیشت مردم و سلامت آنها در گرو امنیت مواد غذایی است و با توجه به اینکه امروز به فرموده مقام معظم رهبری تولید کنندگان اقتصادی فرماندهان جنگ محسوب می شوند ما نیز در قالب سپاه و بسیج کنار واحدهای تولیدی هستیم تا موانعی که وجود دارد را برطرف کنیم.

وی از اجرای شیفت ایثار در برخی کارخانجات استان خبر داد و تصریح کرد: همزمان با آغاز هفته کار و کارگر و روز بسیج کارگران و کارخانجات، کارگران هفتاد کارخانه استان البرز برای اجرای شیفت ایثار به صورت داوطلبانه اعلام آمادگی کرده اند تا درآمدهای یک روز کاری خود را در قالب بسته های معیشتی به کارگران آسیب دیده از کرونا یا کارگران ساختمانی هدیه دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی که دراین بازدید حضور داشت با اشاره به حمایت دولت از کارگرانی که در اثر بیماری کرونا بیکار شده اند و ارائه بسته های حمایتی دولت در قالب تسهیلات وبسته های معیشتی ویژه کرونا در این خصوص ابراز کرد: در سال جاری نیز این بسته ها و حمایتهای دولت فرصتی برای کارگران، تولید کنندگان و صنایع فراهم می کند تا موانع اشتغال خود را برطرف وبخشی از مشکلات خود را در این خصوص مرتفع کنند.

همچنین در این بازدید از سوی فرمانده بسیج کارگران و کارخانجات استان البرز و مدیرکل تعاون، کار وفاه اجتماعی از خدمات شرکت های مذکور در ایام بیماری کرونا با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13