اخبار

1398/09/11
برای اولین بار در کشور

تولید داروی دامی هیوسین ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر برای اولین بار در ایران

خط تولید داروی دامی هیوسین ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر درداروسازی شهید قاضی استان آذربایجان شرقی افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران وکارخانجات کشور، خط تولید داروی دامی هیوسین ۲۰ میلی گرم در میلی لیتر درداروسازی شهید قاضی استان آذربایجان شرقی افتتاح گردید.

دکترباسمنجی مدیرعامل داروسازی شهید قاضی در مراس رونمایی از داروی دامی جدید گفت: با تولید این محصول ضمن اینکه نیاز کلی کشوررا تولید و پوشش می دهیم، در راستای ارتقاء سلامت دامی و بهداشت دامی خلاء بزرگی را نیز برطرف نمودیم.

باسمنجی در ادامه گفت: بیش از 70 پروانه تولید محصولات انسانی و 12 پروانه تولید محصولات دامی را در دست داریم که تا پایان سال 99 وارد بازار خواهد شد.

دکتر بهداد مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی نیز در مراسم رونمایی از داروی جدید اظهار داشت: داروی دامی هیوسین ۲۰ یکی از پرمصرف ترین داروهای دامی است که با کمبود آن در بازار مواجه بودیم طوری که قیمت مصرف آن به مبلغ 400 الی 700 هزار تومان می رسید که با تولید آن در کشور با مبلغ 150 هزار تومان در اختیار دامداران قرار خواهد گرفت.

گفتنی است داروی مذکوربصورت قاچاقی و چمدانی وارد کشور می شد که با بهره برداری از خط تولید آن در کشور علاوه بر تامین نیاز داخلی از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13