اخبار

1399/07/06
هپکو «دامپتراک» می سازد:

ثبت اولین قرارداد «هپکو» برای تولید ماشین آلات معدنی پس از سال ها رکود

هپکو پس از ثبت اولین قرارداد تولید ماشین آلات معدنی پس از سال ها رکود جان دوباره می گیرد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیچ کارگران و کارخانجات کشور، شرکت معدنی و سد سازی آریا جنوب ایرانیان طی قراردادی سفارش خرید ۱۰ دستگاه دامپتراک ۶۰ تنی به ارزش تقریبی ۶ میلیون یورو را به شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو داده است.

مرداد ماه سال جاری پنج تفاهمنامه همکاری شرکت های معدنی با شرکت هپکو به امضا رسید و چندی قبل غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدور در نشست کارگروه هپکو از تبدیل تفاهم‌نامه‌های شرکت‌های معدنی با هپکو به قرارداد در آینده‌ای نزدیک خبر داد، بهرامن رئیس خانه معدن ایران نیز در این نشست از توافقات نهایی با هپکو و آمادگی برای سفارش دهی محصولات این شرکت گفته بود.

همچنین رئیس هیئت عامل ایمیدرو هفته گذشته در مراسم افتتاح پروژه بومی‌سازی و ساخت شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک گفته بود: به دنبال نوآوری در بخش‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری معادن هستیم و تأمین ماشین‌آلات معدنی از دیگر اولویت‌های ایمیدرو است، اکنون با شرکت هپکو و یک شرکت خودروساز برای ساخت دامپتراک ۳۵ و ۱۲۰ تنی در حال مذاکره هستیم که اگر به نتیجه برسد، نقش بسیار مهمی در تأمین ماشین‌آلات معدنی خواهد داشت.

دامپتراک‌ها کامیون‌های غول‌پیکری هستند که برای استفاده‌ی خارج جاده‌ای تعبیه‌شده‌اند و به‌طور مشخص در معدنکاری استفاده می‌شود، این ماشین‌ها برای حمل بارهایی نظیر شن، ماسه، سنگ، باطله‌های معدنی و… به کار گرفته می‌شوند وتوان حمل بسیار بالایی دارند.

درصورتی‌که این قرارداد به مرحله‌ی اجرا برسد اولین گام مثبتی خواهد بود که بعد از سال‌ها رکود و بحران در راستای بازگشت شرکت هپکو به ریل تولید و فعالیت این شرکت در زمینه‌ی تخصصی تولید ماشین‌آلات سنگین برداشته‌شده است.

گفتنی است بعد از انتقال سهام عمده مالکیتی و مدیریتی شرکت هپکو توسط دولت به سازمان تأمین اجتماعی ماه گذشته «علی‌محمد رفیعی» که سابقه‌ی ۱۷ سال مدیرعاملی شرکت هپکو را در کارنامه دارد از سوی این سازمان به‌عنوان مدیرعامل هلدینگ هپکو و همچنین «مهدی کلاته عربی» به‌عنوان مدیرعامل هپکو اراک معرفی شدند.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر