اخبار

1398/05/19
رعیتی فرد:

سپاه و بسیج به عنوان تسهیل گر در کنار تولیدگران کشور هستند

علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در جریان بازدید از بسیج کارگران و کارخانجات استان فارس گفت: : دشمن که در این چهل سال از زدن ضربه نظامی و جنگ با این ملت و نظام ناامید شده است پاشنه آشیل ما را در بحث تولید و اقتصاد دیده است و همه باید با وحدت کلمه، استقلال کشور را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جلسه شورای عالی قشر بسیج کارگران و کارخانجات استان فارس با حضور دکتر رعیتی فرد، مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، مسئولین سپاه استان، تشکل های کارگری و کارفرمایی و مدیران کارخانجات استان فارس برگزار گردید.

سرهنگ حمیدی، مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان فارس، گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه و نکاتی را ذکر کردند، در ادامه اعضای جلسه به بیان دیدگاه ها، مشکلات و درخواستهای خود پرداختند که می توان به بحث مالیات های زیاد، بیمه در بحث پزشک خانواده، دیر ترخیص شدن مواد اولیه از گمرکات، گرانی تبلیغات در صداو سیما و تلوزیون های شهری و غیره اشاره کرد.

سرهنگ قاسم علیپور مدیر پشتیبانی عمومی سپاه استان گفت: ما روی شهر و استانمان تعصب داریم و نباید بگذاریم هیچ کارخانه ای تعطیل شود چرا که اینها سنگرها و خاکریزهای ما در جنگ اقتصادی هستند.

دکتر رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور پس از شنیدن تمامی دیدگاه هاو نظرات گفت: مثلث " عبری- عربی- غربی " تحریم های ظالمانه ای را بر علیه کشور عزیزمان ایجاد کرده اند، در بازدید از استان های مختلف شاهد این موضوع بودم که دوستان ما درکارخانجات، شهرک های صنعتی و مراکز کار و تولید  با جان و دل دارند کار و به عبارتی جنگ میکنند و از کیان اقتصادی این مملکت در مقابل جنگ اقتصادی دشمن دفاع می کنند.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با بیان ایتکه کارفرمایان فرماندهان این جنگ و کارگران افسران پا دررکاب در این دفاع مقدس هستند افزود:همانطور که فرماندهان ارشد سپاه و بسیج اعلام کرده اند ما سپاهیان و بسیجیان نیز علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود در دفاع از مرزها و انقلاب اسلامی که نمونه درخشان آن در ساقط کردن پهباد آمریکایی ها نمایان شد، در جنگ اقتصادی و بحث رونق تولید نیز در کنار شما عزیزان به عنوان تسهیل قرار داریم.

وی تاکید کرد: دشمن که در این چهل سال از زدن ضربه نظامی و جنگ با این ملت و نظام ناامید شده است، پاشنه آشیل ما را در بحث تولید و اقتصاد دیده است ،در همین راستا ما با هیچ جناح بندی سیاسی اعم از چپ و راست و میانه کاری نداریم و همه باید با وحدت کلمه استقلال این کشور را به ویژه سربلندی مان در بحث اقتصاد و خودکفایی را حفظ کنیم، منظور از این حرف کشیدن دیوار دور کشور نیست بلکه باید نگاهی درون زا و برون نگر داشته باشیم.

رعیتی فرد گفت: وقتی می گوییم اقتصاد مقاومتی و مثلا واردات فلان کالا ممنوع باشد، این کار را دیگر کشورها نیز در شرایط مشابه انجام میدهند، شما ببینید آمریکا با این که عضو سازمان تجارت جهانی است بر خلاف مقررات امضا شده اش در این سازمان، وقتی که ببیند برای اشتغال کشورش ضرر دارد بر روی واردات کالا از چین و کانادا و اروپا و مکزیک و ...تعرفه سنگین می بندد.ما در کشورمان بن بست نداریم و باید از ظرفیتهای نظام و کشور بزرگمان استفاده کنیم.

وی گفت: استان فارس دروازه ورود کالاهای ایرانی به آفریقا و خاورمیانه و دیگر نقاط جهان است، ما1700 کیلومتر مرز دریایی داریم، در عراق خون دادیم و این کشور را از خطرات تکفیری ها حفظ کردیم، چرا باید عمده سود صادرات به این کشور نصیب ترکیه شود، باید بیشتر تلاش کنیم، سه میلیون ظرفیت تولید " مرغ " در کشور داریم چرا نباید بتوانیم صدهزار تن از آن را صادر کنیم، کشورهای عراق، افغانستان، آسیای میانه و کشورهای اطراف بهترین بازار است، تاجران و صادر کنندگان ما باید بیشتر تلاش کنند، باید در بحث اشتغال، بر تثبیت اشتغال موجود تاکید کنیم.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در ادامه گفت: 88هزار واحد تولیدی و 850 شهرک صنعتی در کشور داریم، قبلا حتی سیم خاردار را وارد می کردیم اکنون توانایی داریم موشک2000 کیلومتری نقطه زن بسازیم،  باید در اقتصاد نیز به چنین پیشرفت و شکوفایی برسیم، این کار با وحدت ملی در مقابل دشمن، با ارتقای کیفیت و بهره وری و کاهش قیمت تمام شده کالا در کشور میسر می شود.

رعیتی فرد با اشاره به ظرفیتهای استان فارس گفت: ظرفیتهای استان فارس واقعا ویژه است، این استان می تواند به عنوان موتور متحرکه و پیشران ده استان جنوبی کشور عمل کند و آنها را هم به دنبال خود بکشد.همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که فارس در قله است امیدوارم همیشه این استان در قله باشد و مانیز افتخار کنیم.این همدلی و هم افزایی را حفظ کنید و کار وتلاش کنید و ما را نیز به عنوان سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در کنار خود ببینید، هرکجا در کشور در بحث رفع موانع تولید به کمک سازمان بسیج کارگران و کارخانجات نیاز باشد این سازمان دریغ نمیکند.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13