اخبار

1395/10/20

شرط محیط زیست برای صدور پروانه دائمی بهره برداری پتروشیمی مهاباد

درحالی که بیش از شش ماه از افتتاح پتروشیمی مهاباد توسط رئیس جمهور می گذرد، رئیس اداره محیط زیستهایی از شرطهایی برای صدور پروانه دائمی بهره برداری از این پتروشیمی خبر داد.

به گزارش سازمان بسیج کارگری کشور به نقل از بسیچ کارگری سپاه شهداء استان آذربایجان غربی، درحالی که بیش از شش ماه از افتتاح پتروشیمی مهاباد توسط رئیس جمهور می گذرد، رئیس اداره محیط زیستهایی از شرطهایی برای صدور پروانه دائمی بهره برداری از این پتروشیمی خبر داد.
 کامران حسینی ضمن اشاره به بازدید از مجتمع پتروشیمی مهاباد، گفت: بازدید از مجتمع پتروشیمی مهاباد باتفاق رئیس اداره محیط زیست انسانی و کارشناس واحد ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی  بمنظور اظهار نظر کارشناسی در خصوص تمدید پروانه بهره برداری موقت شرکت صورت گرفت.

وی گفت: در ابتدا جلسه ای باحضور مدیر عامل ومسئولین واحدهای مختلف آن شرکت در راستای بهبود فرآیندها واقدامات عملی در زمینه حل مسائل و چالش های گوناگون فرآیند تولید برگزارگردید  و سپس  بازدید کنندگان از بخش های مختلف تولیدی و عملیاتی مجموعه بازدید نموده و با مراحل تولید، بسته بندی و ترخیص محصول از مجتمع پتروشیمی مهاباد آشنا شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: صدور پروانه دائمی بهره برداری شرکت پتروشیمی مهاباد ، منوط به راه اندازی سیستم پایش آنلاین، حفر چاه های پیزومتری، تکمیل فضای سبز، ارایه برنامه مدیریت پسماند و گزارش خوداظهاری در پایش می باشد.
مجتمع پتروشیمی مهاباد‌‌‌‌‌‌  که به منظور توسعه تولیدات پتروشیمیایی در کشور و ایجاد کار و اشتغال و تولید مولد و همچنین توسعه صادرات پتروشیمیایی و استفاده بهینه از منابع گازی کشور و ایجاد ارزش افزوده بر روی سرمایه‌های ملی با مشارکت پتروشیمی ایران و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 185 هکتار در کیلومتر 15 جاده مهاباد ـ ارومیه احداث شده است،
مجتمع پتروشیمی مهاباد شرکت سهامی خاص ومالک آن ، شرکت باختر است که در تاریخ 11 خرداد 1395 توسط رئیس جمهور وهیئت همراه بطور رسمی افتتاح گردیده است  و در آینده نزدیک می توان شاهد توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در غرب کشور و ایجاد زیرساختهای توسعه ای در نقاط کمتر توسعه یافته این منطقه بود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13