اخبار

1396/08/20
فعال بسیجی در عرصه صنعت فرش؛

صادرات فرش دستباف دچار نوسانات زیادی شده است

محسن سعادتی گفت: مروری بر حجم و ارزش صادرات فرش دستباف طی چند سال گذشته ، بیانگر آن است که صادرات فرش دستباف دچار نوسانات زیادی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور؛ محسن سعادتی  فعال بسیجی در عرصه صنعت فرش مشهد، اظهار داشت: مشکلات ناشی از اقتصاد تک محصولی و تکیه بر درآمدهای نفتی سبب شده است که اقتصادی متاثر از عوامل خارجی بلاخص در درآمدهای ناپایدار نفتی شده است.

وی با بیان اینکه باویژگی اقتصاد ایران می توان به  اهمیت و نقش صادرات غیر نفتی در کشور پی برد افزود: در بین صادرات غیر نفتی کشورمان، فرش دست باف همواره در مقام اول قرار داشته است این در حالی است که در سال های اخیر سهمی بیش از ۲۵ درصد از صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص داده است.

فعال عرصه صنعت فرش خاطر نشان کرد: مروری بر حجم و ارزش صادرات فرش دستباف طی چند سال گذشته ، بیانگر آن است که صادرات فرش دستباف دچار نوسانات زیادی شده است. به خصوص چند سالی است که غبار مشکلات باعث نگرانی تولیدکنندگان و دست اندرکاران بازار فرش شده است.

سعادتی در پایان افزود: توجه به صنعت فرش دستباف با توجه به این که از گذشته های دور در اغلب مناطق کشورمان وجود داشته است از اهمیت زیادی در جهت تنوع بخشی به اقتصاد کشورمان برخوردار است. از آنجایی که فرش دستباف عمده ترین و اصیل ترین صنعت دستی کشور است مسوولان باید بیش از گذشته به احیای این صنعت بپردازند.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13