اخبار

1398/02/11
دیدار کارگران با امام جمعه همدان

صدای کارگران باید در جمع مدیران شنیده شود

آیت الله شعبانی: لباس کار بر تن کارگر ارزشمند است و بیکاری در اسلام بشدت مذمت شده است

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جمعی از کارگران بسیجی به همراه مدیران کل ادارات و سازمانهای متولی کار ، دبیر احزاب و تشکل های کارگری، به مناسبت هفته کارگر و روز بسیج کارگری با آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه شهرهمدان دیدار و گفتگو کردند.

 در این دیدار آیت الله شعبانی ضمن تبریک هفته کارگر به کارگران زحمتکش و تجلیل از زحمات آنان  نگاه اسلام به جایگاه و ارزش کار و کوشش را بسیار مهم و رفیع دانستند .

نماینده ولی فقیه در استان با توجه به تاکیدهای مکرر مقام معظم رهبری و لزوم  توجه به اقتصاد و تولید، نقش کارگران را در تولید و پیشبرد اهداف مقدس نظام اسلامی ستودنی دانست و افزودند: لباس کار بر تن کارگر ارزشمند است و بیکاری در اسلام بشدت مذمت شده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه باید در جمع مدیران صدای کارگران شنیده شود، گفت: با وجود مشاغل فراوان نمی توان به دیدار همه آنها رفت، ولی امیدوارم طول هفته (کار و کارگر) شرایطی فراهم شود تا با جمع مدیران در حد امکان به دیدار این قشر زحمتکش و خدوم برویم .

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13