اخبار

1398/07/13
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور:

عمده مشکلات از برداشت‌های سلیقه ای از قوانین موجود است

میثم زالی: عمده مشکلات از برداشت‌های سلیقه ای از قوانین موجود است که نیاز به تغییر رفتار ویژه ای در بخش مالیات، بیمه و بانک‌ها در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، دوره توانمند سازی مسئولین و فرماندهان رده های بسیج کارگران و کارخانجات کشور در مشهد مقدس برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور هدف از برگزاری این دوره را، توانمندسازی مسئولین و فرماندهان رده های بسیج کارگران و کارخانجات کشور در افزایش تعامل با سازمان ها، ادارات و نهادهای مختلف برای رفع موانع تولید و اجرای برنامه های بسیج در حوزه های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی بیان کرد.

میثم زالی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در سخنانی گفت : در حال حاضر بیش از ۱۸۲هزار قانون و مقرارت در راستای توسعه و اقتصاد کشور وجود دارد که برداشتها و استناد به برخی قوانین  مشکلات عدیده ای را در راه توسعه اقتصادی و تولید کشور در پی داشته و در صددیم تا با شناسایی و همسان سازی برخی قوانین که همپوشانی دارند راه را برای تسریع در اجرا و تصمیم گیریها کوتاهتر کنیم .

وی با اشاره به مشکلات عدیده واحدهای تولیدی سطح کشور گفت: شرایط پرداخت  بدهی مالیاتی را از ۳ به ۵ سال افزایش داده ایم همچنین ظرف یک تا دو ماه اینده بخشنامه جدید پرداخت بدهی تامین اجتماعی و بخشودگی جرایم با شرایط ویژه ابلاغ خواهد شد .

ایشان در پایان تاکید کرد: عمده مشکلات از برداشت‌های سلیقه ای از قوانین موجود است که نیاز به تغییر رفتار ویژه ای در بخش مالیات، بیمه و بانک‌ها در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هستیم.

 این دوره با حضور فرماندهان حوزه ها و مسئولین بسیج کارگران و کارخانجات استان ها ، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی،سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین،دکتر عالی  معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان ایدرو، مهندس زالی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13