اخبار

1395/10/19
قائم مقام وزیر صنعت:

مشکل مالی نباید مانع کار تولیدکنندگان باشد/ مس از مزیت‌های برجسته صنعتی کشور است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: مشکل مالی نباید مانع کار تولیدکنندگان باشد و استانداران نقش کلیدی در این زمینه دارند که تولیدکنندگان را حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، رضا رحمانی در نشست مشترک نمایندگان مجلس و مسؤولان در سالن آمفی تئاتر فجر مس سرچشمه اظهار داشت: مس ظرفیت خوبی است و ذخائر آن در کشور بسیار بالاست.

وی بیان داشت: مهم این است که زنجیره مس را فعال و کامل کنیم و استان کرمان باید صاحب چند شهرک تخصصی مس باشد و ما پیگیر این مهم هستیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مجموع تولیدات مس باید به ارزش افزوده تبدیل شود چراکه به ایجاد شغل و رونق و درآمد برای مردم کمک می‌کند.

رحمانی با تاکید بر اینکه ما تا جایی که بتوانیم در حوزه مس مطابق با منافع شرکت تصمیم می‌گیریم ادامه داد: یک زمان قیمت مس پایین بود اما اکنون بهتر شده اگرچه مثل سابق نیست اما پیش‌بینی می‌کنیم در همین اندازه بماند.

وی با بیان اینکه مشکل مالی نباید مانع کار تولیدکنندگان باشد، افزود: اگر تولیدکننده‌ای چک برگشتی با بدهی دارد بانک اقدام نکند و استانداران نقش کلیدی در این زمینه دارند که تولیدکنندگان را حمایت کنند.

رحمانی با تاکید بر اینکه دلیل اینکه در استان کرمان پرداخت‌ها کم است برای ما مجهول است و اگر واحدی به‌ دلیل سرمایه در گردش مشکلی دارد نباید به‌مانع برخورد تصریح کرد: مس یکی از مزیت‌های برجسته کشور است و هر کس در حوزه مس فعالیت کند حمایت می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه 5 هزار و 400 واحد نیمه‌تمام امسال در کشور باید به بهره‌برداری برسانیم اضافه کرد: 33 طرح کلان در کشور داریم که سه طرح در استان کرمان است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

پیشخوان

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر