اخبار

1397/04/26
ربیعی در نشست هم اندیشی مدیران سازمان بسیج کارگری:

منش و روش بسیجی نجات بخش جامعه است/ به شدت به کمک بسیج احتیاج داریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در دولت و بخصوص محافل کارگری به شدت به کمک بسیج احتیاج داریم و این احتیاج در برخی استان ها مثل مرکزی و اصفهان با توجه به شرایط صنعتی این استان ها بیشتر احساس می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز (سه شنبه 26 تیرماه) در نشست هم اندیشی مدیران سازمان بسیج کارگری، با مبارک خواندن تعامل بین بدنه دولت و اقشار تخصصی بسیج، اظهار داشت: این نشست هم اندیشی باید بسیار زودتر برگزار می شد و این همکاری و تعامل باید زودتر شکل می گرفت و نمی دانم چرا تا الان این اتفاق رخ نداده بود. وی بسیج را فراتر از یک سازمان خواند و گفت: به اعتقاد من بسیج یک منش و یک روش کار است؛ در واقع آن منش و روشی که امروز می تواند نجات بخش جامعه ما باشد همین روحیه بسیجی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه می توان به بحران های اقتصادی موجود در کشور غلبه کرد افزود: ما در طول تاریخ انقلاب بحران های بزرگی را پشت سر گذاشته ایم و به جرأت می گویم که بحران های اقتصادی کنونی بزرگتر از چالش هایی نیست که در طول این 40 سال پشت سرگذاشته ایم اما باید توجه داشت که مقداری ارزش های گذشته در جامعه کمرنگ شده، باید ابتدا این ارزش ها تقویت شود و بسیج می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. وی در ادامه گفت: بخشی از وظیفه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پاسخ دادن و پرداختن به آسیب های اجتماعی است، قطعا بسیج با عملکرد درخشان خود در سطح جامعه و با توجه به برخوردار بودن از نیروی پرتوان در اقشار مختلف، می تواند در این حوزه کمک بسیاری به ما کند.

ربیعی اذعان کرد: ما در دولت و بخصوص محافل کارگری به شدت به کمک بسیج احتیاج داریم و این احتیاج در برخی استان ها مثل مرکزی و اصفهان با توجه به شرایط صنعتی این استان ها بیشتر احساس می شود. وی در خاتمه به برنامه غرب و بخصوص آمریکا برای ضربه زدن به اقتصاد جامعه ما اشاره کرد و گفت: یکی از طرح های آمریکا این است که صادرات کالای لوکس به ایران را تسهیل کند و این کار با دو هدف انجام می شود، یک اینکه ارز را از کشور خارج کنند و دوم اینکه مردم با خوی استفاده از کالای لوکس و متمایل شدن به تجملات دچار تضاد هویتی شوند و ارزش ها را کمرنگ کنند. در چنین فضایی باید با این برنامه های هدف دار دشمن مقابله کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13