اخبار

1394/01/23

نخبه کارگر بسیجی موفق به ثبت سه اختراع در زمینه صنعت غذا شد

نخبه کارگر بسیجی اداره استاندارد آستارا موفق به ثبت سه اختراع استخراج الکل از سیب زمینی، برنج غنی شده و برنج با درصد آمیلوز پایین شد.

خانم سپیده ساسانیان، دارای دو مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و کارشناسی ارشد صنایع غذایی، و نخبه برتر بسیجی در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج کارگری کشور با اشاره به ثبت اختراع استخراج الکل از سیب زمینی، ثبت اختراع برنج غنی شده و ثبت اختراع برنج با درصد آمیلوز پایین، گفت: میزان درصد الکل در سیب زمینی به میزان قند موجود در آن بستگی دارد که وی توانسته با استخراج الکل از نوعی سیب­زمینی، 12درصد الکل بیشتر و با کیفیت بالاتر استخراج نماید. وی همچنین درباره­ی برنج با امیلوز پایین افزود: این برنج با 25 درصد قند کمتر، برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.

وی در زمینه تولید برنج غنی شده با آهن و اسیدفولیک و ویتامین­های گروه ب، افزود: این اختراع که یک نمونه کاربردی است، برای عموم و به خصوص شاغلین کاربرد زیادی دارد؛ چراکه فقط به 5 دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد. این مسأله موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و آب می­شود. در این برنج، مواد غنی شده­ای وجود دارد که ریزمغذی­های مورد نیاز بدن تأمین شده و برای افراد مبتلا به فقر آهن بسیار مفید است. همچنین ظاهر مجلسی برنج موجب می­شود که از نمونه­های مشابه آرسنیکی خارجی، بسیار بهتر باشد.

ساسانیان با بیان اینکه سرمایه­گذاری روی انرژی­های بالقوه داخلی موجب کارآفرینی، قطع وابستگی، جلوگیری از خروج ارز و پویایی صنعت و تولید می­شود عنوان کرد: ما بر روی برنج داخلی این تغییرات را انجام داده­ایم تا تولیدکنندگان به کاشت و تولید بیشتر داخلی ترغیب شوند.

این کارگر نخبه، تاکنون دو مقاله در کنگره­های بین­المللی و مقالاتی در نشریات و همایش­های داخلی داشته و در همایش­های بسیج در سال 91 و 92 به خاطر این اختراعات، موفق به دریافت جوایزی شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

پیشخوان

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر