اخبار

1396/07/19
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل مطرح کرد

وقوع 60 درصد حوادث منجر به فوت کارگران ساختمانی مازندران در بابل

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل با اشاره به اینکه60 درصد حوادث ساختمانی منجر به فوت مازندران در شهرستان بابل رخ می‌دهد، گفت: هجوم کارگران استان‌های سردسیر عامل اصلی اعتیاد کارگران و استادکاران ساختمانی بابل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، مهدی پورچالی  اظهار کرد: جای بسی تاسف است کارگران و استادکاران ساختمانی به دلایل مختلف به اعتیاد روی می‌آورند که این عامل سبب حوادث منجر به فوت می‌شود.

وی افزود: کارگران ساختمانی به دلیل دستمزد پائین مجبور هستند بیشتر از گذشته کار کنند که کار زیاد سبب دردهای شدید در کمر و زانوی آنها می‌شود که برای جبران این درد و کار بیشتر به مصرف موارد مخدر روی می‌آورند و عجله و شتاب در کار سبب ایجاد حوادث متعدد برای کارگران می‌شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی بابل با اشاره به اینکه عامل اصلی اعتیاد استادکاران و کارگران ساختمانی بابل، کارگران استان‌های دیگر کشور هستند، تصریح کرد: مدتی است که استادکاران و کارگران زیادی از استان‌های دیگر روانه شهرستان بابل شدند و حاضر هستند با دستمزد بسیار پائین با ساعات کاری بیشتر در کارگاه‌های ساختمانی کار کنند که بعضا معتاد بوده و سبب ناهنجاری‌های اجتماعی در بابل می‌شوند.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگری مازندران با اشاره به اینکه بیشتر سازندگان ساختمانی به دنبال سود کلان در ساخت و ساز هستند، خاطرنشان کرد: سازندگان توجهی به اجرای ایمنی و حوادث نیروی کار و حتی اعتیاد کارگران ندارند که این امر سبب حوادث فراوان، تشدید اعتیاد کارگران و ایجاد مشکلات اجتماعی می‌شود.

این مسؤول توجه مسئولان به معیشت کارگران و حمایت و توجه از این قشر را کمرنگ توصیف کرد و یادآور شد: از دادستان و مسؤولان ادارات مرتبط شهرستان بابل تقاضا داریم به شکل جدی وارد عمل شوند و با این پدیده شوم برخورد کنند.

پورچالی گفت: بر اساس ماده ۱۸ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در بخش ساختمان، معرفی کارگران و استادکاران به کارفرمایان باید توسط انجمن صنفی صورت گیرد و انجمن‌های استان این آمادگی را دارند تا استادکاران و کارگران آموزش دیده مورد نیاز پروژه‌های ساختمانی را به کارفرمایان معرفی کنند که این کار سبب ارتقای کیفیت در ساخت بنا، کاهش حوادث و تقسیم عادلانه کار بین کارگران و استادکاران می‌شود.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13