اخبار

1395/03/23

پیام تسلیت سازمان بسیج کارگری کشور در پی درگذشت شاعر نامدار حمید سبزواری

در پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند آقای حمید سبزواری، سازمان بسیج کارگری کشور پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، در پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند آقای حمید سبزواری، سازمان بسیج کارگری کشور  پیام تسلیتی صادر کرد. متن پیام  تسلیت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اناالله وانا الیه راجعون

باز این رهگذار ، رهگذری میرود

22 خرداد شاهد عروج مردی شد از تبار یاران ، مردی که از عنفوان جوانی علم مبارزه با ظلم و استبداد بر دوش کشید و بعنوان یک شاعر اجتماعی – سیاسی همراه  با روحیه انقلابی خاری در چشم ظالمان و مستبدان و امید بخش محرومان بود .

مجاهدت های ادیبانه وی و کثرت آثار انقلابی او باعث شد تا لقب پدر شعر انقلاب بر وی نهاده شود.

حمید سبزواری را باید بخشی از تاریخ انقلاب دانست مجاهدی که در عرصه های مخنلف قبل و بعد از انقلاب ایفا نقش نمود. نسل انقلاب و نسل های بعدی  هر گاه از انقلاب شکوهمندمان یاد می کنند نغمه های زیبای سرودهای این مرد فرهیخته در اذهانشان تداعی می شود.

جامعه ادبی و انقلابی ایران سوگوار عروج این سرباز ولایت است . گرچه سخت است پذیرفتن این واقعیت که استاد حمید سبزواری رخ در نقاب خاک کشیده است ولی تقدیر را گریزی نیست و به قول سعدی بزرگ:

 سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز                                          مرده آنست که نامش به نکویی نبرند

سازمان بسیج کارگری این ضایعه تاسف بار را به پیشگاه مقام عظمی ولایت ، خانواده معزا و امت قهرمان و قدرشناس ایران تسلیت عرض نموده و برای آن فقید سعید علودرجات مسئلت می نماید . 

 سازمان بسیج کارگری کشور

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13