اخبار

1396/08/23
با شرکت صنعتگران و مدیرکل امور مالیاتی استان فارس؛

چهارمین جلسه شورای عالی قشر بسیج کارگری استان فارس در سال96

در این جلسه علاوه بر اعضای شورا،مدعوین مثل سرهنگ باقری مسئول بسیج کارمندان،دکتر کاویانی مدیرکل امور مالیاتی استان فارس و تنی چند از صنعتگران به نام استان فارس در این جلسه شرکت داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، چهارمین جلسه شورای عالی قشر بسیج کارگری  در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور مدیر کل این اداره، مدیر کل امور مالیاتی،تشکلات کارگری و فعالان عرصه کار و تولید برگزار شد.

ابتدا حاج آقا میری سرمربی صالحین قشر بسیج کارگری و عضو شورای عالی قشر که در سابقه کاری خود مسئولیتهای مهمی در استان فارس از قبیل شورای شهر،مسئولیت بنیاد شهید و ...را داشته اند از فضیلت های اباعبدا...(ع) مطالبی را عنوان کردند و گفتند: متاسفانه مسئولان استان در خصوص مسئله بیکاری  آنگونه که باید تلاش چندانی نکردند و نمی کنند.

سپس جناب سرهنگ حمیدی مسئول بسیج کارگری ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سال جاری گفتند: سمت وسوی شورای قشر باید به سمتی برود که عملا ما شاهد برطرف شدن مشکلات باشیم وبا هم افزایی که با بسیج کارمندان صورت گرفته اتفاقات خوبی رخ داده و امید است که در آینده شاهد اتفاقات بهتری نیز باشیم لازم به ذکر است در صبح روز برگزاری این شورا مسئولین بسیج کارگری و کارمندی با حضور در شرکت گاز استان فارس توانستند با رایزنی مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون پول گاز شرکت لعابیران زرقان را تقسیط کنند.

 در ادامه آقای مختاری مدیر کل اداره کار و رئیس شورای عالی قشر بسیج کارگری در بیان علل بیکاری گفتند: بیکاری بیشتر ریشه فرهنگی دارد. اینکه در کشور ما بیکاری زیاد است دلایل متعدد دارد که فرهنگ عمده آن است. جوان ما فکر می کند حتما می بایست پشت میز نشین باشد و کارهای دیگر را نمی پذیرد وبخاطر این طرز تفکر در خیلی از کارخانجات و پروژه های عمرانی از نیروی کار بیگانه استفاده می شود،از طرف دیگر در ایران چون حقوق کارگر کم است جوانها رغبت به کار نشان نمی دهند وگرنه چه جور است که همین نیروی کار ایرانی وقتی که وارد اروپا یا آمریکا می شود بهترین کارآیی را از خود نشان میدهد لذا مدیران کارخانجات باید کاری کنند که کارگر در حاصل دسترنج خود دخیل باشد و با سوددهی بیشتر کارخانه سود بیشتری نصیبش شود که البته این حقوق کم از ضعف فرهنگی بعضی از مدیران نیز ناشی می شود.

وی افزود: در زمینه فرهنگ می بایست از ظرفیتهای بسیج استفاده کرد. می توان برنامه های حلقات صالحین را در این زمینه سمت و سوق داد. برای ایجاد شغل باید تمام اختلافات سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم. می بایست برای موفق شدن استان در زمینه اشتغالزایی و پیشرفت  از ظرفیت نیروهای بومی که در تهران هستند،استفاده کنیم.

در ادامه جناب سرهنگ باقری مسئول بسیج کارمندان سپاه فجر اظهار داشتند: دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده و هست ولی بخاطر رهنمودهای عالمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مواقع حساس موفق نشده اند اما متاسفانه در داخل کشور دغدغه های این پیر فرزانه در خصوص اقتصاد و اشتغال مرتفع نشده است.

وی ادامه داد: بسیج کارمندی در کنار بسیج کارگری برای رفع موانع تولید و صنعت قدمهای خوبی برداشته و در صدد آن هستیم که ان شاا... به نقطه ای برسیم که مشکلات استان برطرف یا به حداقل ها برسد.

فتوحی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان نیز از اعطای تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران بخش صنعت در شهرک‌های صنعتی استان خبر دادند و گفتند: تخفیفات خوبی را در نظر گرفته ایم برای کسانی که می خواهند در این شهرکها سرمایه گذاری کنند مثلا 90% تخفیف از پرداخت اولیه به این شرکت و معافیت 13 ساله از پرداخت مالیات.

وی یادآور شد: جهت مشاوره به مدیران صنایع  مشکل دار نیز کلینیک های صنعت راه اندازی شده که مشاوران خبره مشاوره می دهند و در صورت لزوم این تیم کارشناسی به شهرستانها نیز اعزام می شوند که تا کنون به شهرستانهای آباده و لار نیز اعزام شده اند و مواردی هم که لازم بوده از طریق شرکت شهرکها به دستگاههای ذیربط معرفی شده اند.

در ادامه جناب آقای مهندس اسداللهی زوج فعال و کارآفرین نمونه از مالیاتهای نا متعارف برای صنعت گلایه کردند و گفتند: طرف حساب ما بخش دولتی است و چند سال است که به ما بدهکار است ، اما اداره مالیاتی از فاکتور فروش ما که هنوز پولش به حساب ما واریز نشده مالیات دریافت می کند و در واقع طلب ما از دولت وصول نشده اما بدهی به دولت را می بایست پرداخت کنیم و الا اداره مالیاتی تمام حسابها را بلوکه می کند . در ادامه چند تن از مدیران صنعت همه مشکلات خود را با اداره مالیاتی مطرح کردند که با حضور آقای دکتر کاویانی مدیر کل امور مالیاتی مصوبات ذیل تصویب شد .

 
 
 
باتوجه به اینکه شهرداری زرقان از برخی شرکتها درخواست مالیات نموده که این شرکتها قبلا مالیات را به اداره مالیاتی پرداخت نموده اند مقرر گردید اداره امور مالیاتی این مشکل را برطرف نماید.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13