اخبار

1396/08/29

کارخانه نخ ریسی بهشهر به مدار تولید بازگشت

کارخانه نخ ریسی اکریلتاب بهشهر در شرق مازندران 15 روز پس از آتش سوزی ای که انبار مواد اولیه آن را تبدیل به خاکستر کرده بود ، از امروز شنبه به مدار تولید بازگشت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، انبار کارخانه اکریلتاب 11 آبان ماه جاری به دلیل آنچه که اتصال سیم برق عنوان شد ، شب هنگام آتش گرفت. بر اساس اعلام مدیران کارخانه و مسئولان آتش نشانی ، در این حادثه یکهزار 800 تن نخ اکریلی ویژه تولید فرش دستی و ماشینی و یکهزار تن کاموا آماده ارسال به بازار در آتش سوخت.

در برآورد اولیه میزان خسارت ناشی از این آتش سوزی که 30 درصدش تحت پوشش بیمه قرارداشت افزون بر 400 میلیارد ریال اعلام شد.

مدیرعامل کارخانه اکریلتاب گفت که کارخانه با وجود به نتیجه نرسیدن وعده های مسئولان برای کمک به احیاء آن ، برای جلوگیری از بیکاری کارگران و زیان بیشتر ، فعالیتش را از امروز به طور موقت از سرگرفت.

محمد جعفرزاده افزود که این واحد صنعتی پیش از آتش سوزی در سه نوبت فعال بود ولی اکنون در یک نوبت فعال شد تا در صورت تامین مواداولیه بتواند به ظرفیت کامل بازگردد.

وی کمبود منابع مالی برای خرید مواد اولیه را علت اصلی تک شیفته شدن فعالیت این واحد صنعتی پس از آتش سوزی اعلام کرد.

جعفرزاده گفت که در شرایط فعلی با ترخیص بموقع مواد اولیه از گمرک ، این واحد صنعتی می تواند حدود 20 روز در یک شیفت فعال باشد و پس از آن چنانچه کمک مالی به واحد برای خرید مواد اولیه نرسد، احتمال تعطیلی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکت بیمه ای که کارخانه اش را تحت پوشش دارد بررسی خود را سریع تر به نتیجه برساند و با پرداخت غرامت از تعطیلی مجدد این واحد جلوگیری کند.

مدیرعامل اکریلتاب از بیمه تامین اجتماعی و امور مالیاتی هم خواست تا در همکاری با این واحد آسیب دیده به روند تولید این واحد صنعتی کمک کنند.

شرکت ریسندگی اکریلتاب تولید کننده نخ رنگی از واحدهای صنعتی فعال در حوزه نساجی است که بیش از 50 سال قدمت دارد و در سال 86 با فروش به بخش خصوصی از شرکت سهامی عام به شرکت سهام خاص تغییر وضعیت داد .

این واحد صنعتی با قرارگرفتن در مالکیت بخش خصوصی و نوسازی و بازسازی ماشین آلات روزانه هفت تن نخ ساده، مولینه و کاموا تولید می کند که در تولید پوشاک و فرش کاربرد دارد.

این واحد صنعتی پیش از آتش سوزی دارای 150 کارگر بود که در سه نوبت فعالیت می کردند.

کارخانه اکریلتاب که در خلیل شهر در حدود پنج کیلومتری شرق شهر بهشهر واقعه است ، مواد اولیه برخی واحدهای فرشبافی و پارچه بافی را تامین می کند.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13