اخبار

1399/05/15
مرحله دوم رزمایش بزرگ کمک مومنانه و شیفت ایثار در شرکت پتروشیمی با حضور اصحاب رسانه

کمک به جامعه کارگری وکمک به همنوعان و نیازمندان با شیفت ایثار در قالب رزمایش مومنانه در ایلام برگزار شد

برنامه شیفت ایثار در راستای کمک های مومنانه در سه دهه انجام می گیرد که دهه اول در عید امامت از عید قربان تا عید غدیر ، دهه دوم همزمان با دهه اول ماه محرم ودهه سوم در دهه آخر ماه صفر است.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگران و کارخانجات، رزمایش همدلی و کمک مومنانه در واقع مرحمی است بر دل‌های زخم‌خورده نیازمندان و محرومان که در روزگار سخت شیوع این ویروس کسب و کار خود را از دست دادند و امیدی برای خانواده‌هایی شد که در این دوران شرمنده فرزندان خود شدند.

در دوران 8 سال دفاع مقدس و انقلاب 14 هزار شهید از جامعه کارگری تقدیم انقلاب شده است؛ اکنون نیز کارگران در جنگ اقتصادی برای همراهی با انقلاب و کمک به اقتصاد کشور در اقدامی جهادی با انجام اضافه کاری بدون دستمزد با عنوان "شیفت ایثار" یا کمک به جمع‌آوری ضایعات کارخانه‌ها، تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها، ایمنی و بهداشت در مراکز کار و تولید سراسر کشور نشان‌ می‌دهند که همچون دوران دفاع مقدس در صف نخست خدمت به مردم و کمک به میهن حضور دارند. بر همین اساس، در کارخانجات و مراکز تولید استان وهمچنین کارگران بسیجی به برنامه «شیفت ایثار » در راستای اجرای برنامه کمک های مومنانه پیوستند.

برنامه شیفت ایثار در راستای کمک های مومنانه در سه دهه انجام می گیرد

"احمد ایوبی" مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کمک های مومنانه، مرحله دوم رزمایش بزرگ کمک مومنانه و شیفت ایثار  امروز سه شنبه تاریخ 14 مردادماه 99  درسراسر استان و در ایلام نیز در  شرکت پترو شیمی ، با حضور معاون اجرایی استان ، رئیس بسیج سازندگی و مسئولین شرکت ،  به جهت  کمک به جامعه کارگری وکمک به همنوعان و نیازمندان متاثر از شیوع ویروس کرونا برگزار شد ، این رزمایش درسراسر کشور و استان ایلام شروع شده که مرحله اول در ماه مبارک رمضان برگزار شد و مرحله دوم در سه دهه انجام می گیرد.

وی اظهار کرد:برنامه شیفت ایثار در راستای کمک های مومنانه در سه دهه انجام می گیرد که دهه اول در عید امامت از عید قربان تا عید غدیر ، دهه دوم همزمان با دهه اول ماه محرم ودهه سوم در دهه آخر ماه صفر است.

ایوبی بیان داشت:این کمک ها در سطح استان ایلام و با حضور شرکت ها ، کارخانجات وپتروشیمی ها خواهد بود که در قالب کمک های مومنانه هرکدام دراین رزمایش شرکت خواهند داشت.

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات خاطرنشان کرد: این کمک ها به صورت نقدی وغیر نقدی شامل برخی اقلام معیشیتی مانند برنج ، روغن ، مرغ ، گوشت و... در بین خانوارهای نیازمند در سطح استان توزیع خواهد شد.

کمک 250 میلیونی پتروشیمی ایلام به نیازمندان ایلامی

"محسن صیادی" مدیر بخش نیکوکاری پتروشیمی ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: حسب بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کمک مومنانه ودر راستای مسئولیت های اجتماعی پتروشیمی ایلام برنامه شیفت ایثار در راستای کمک های مومنانه برای حمایت از معیشت افرادی که از ویروس کرونا آسیب دیده اند اجرا می گردد. وی اظهار کرد:در دهه امامت وولایت سومین مرحله برنامه کمک های مومنانه در پتروشیمی ایلام انجام گرفت. صیادی خاطرنشان کرد:در خلال این برنامه به صورت مستمر کمک هایی به افراد نیازمندان در سطح استان ایلام انجام می شود. مدیر بخش نیکوکاری پتروشیمی ایلام در ادامه گفت:تاکنون حدود 250میلیون تومان به صورت نقدی وغیر نقدی کمک هایی در سطح استان ایلام به افراد نیازمند ومشاغل آسیب دیده شده است. وی اضافه کرد: تاکنون دو روستا مورد حمایت پتروشیمی برای فعالیت های عمرانی قرار گرفته وهمچنین آمادگی داریم تا در اجرای برنامه فرهنگی در سطح استان کمک کرده وآموزش های خود ایمنی ،مراقبتی و... را برای عموم مردم وسایر ادارت برگزار کنیم.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز