اخبار

1396/07/11
مدیرعامل شرکت شهرک‌های؛

۲۹۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی فارس در حال ساخت است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی فارس منعقد شده که ۲۶۰۰ واحد آن به بهره‌برداری رسیده و حدود ۲۹۰۰ واحد صنعتی در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،  به‌نقل از روابط‌عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، احد فتوحی در جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، با اشاره به انعقاد بیش از 5 هزار و 500 قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی فارس، اظهار داشت: از این تعداد بیش از 2600 واحد صنعتی با اشتغال افزون بر 31 هزار نفر در مرحله بهره‌برداری و حدود 2900 واحد صنعتی نیز در مرحله ساخت و ساز هستند که یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها رصد واحدهای صنعتی در حال ساخت و ساز و تسریع در بهره‌برداری آنها است.

وی با تشریح مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود خواستار اهتمام ویژه به منظور ارتقای جایگاه شهرک‌های صنعتی شد و گفت: علاوه بر توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها که جزء رسالت‌های اصلی این شرکت است مباحثی نظیر تعیین تکلیف قراردادهای راکد، بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام و به ظرفیت کامل رساندن واحدهای تولیدی که در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است نیز با جدیت اجرایی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: اجرای طرح رونق تولید که از طرح‌های مهم دولت تدبیر و امید است ظرفیت مناسبی برای راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد و یا به بهره‌برداری رسیدن طرح‌های با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی فراهم کرده که باید در تعامل با سایر دستگاه های اجرایی از این موقعیت ویژه برای ایجاد اشتغال و ارتقای تولید نهایت استفاده انجام شود.

وی در ادامه با تاکید بر پایش قراردادهای راکد در شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس خواستار تسریع در تعیین تکلیف این واحد‌ها شد و اظهار داشت: این موضوع که در راستای برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در زمینه بررسی و رفع مشکل واحد‌های صنعتی است با اولویت دنبال خواهد شد.

فتوحی با بیان اینکه امسال، تعامل حداکثری با صنعتگران و پیگیری جدی توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی از راهبردهای مهم است، اظهار داشت:‌ با برگزاری مستمر جلسات، علاوه بر ساماندهی وضعیت زمین‌های واگذار شده بلاتکلیف شهرک‌های صنعتی، وضعیت طرح‌های نیمه تمام نیز بررسی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره به وسعت استان و وجود 61 شهرک و ناحیه صنعتی در حال واگذاری در نقاط مختلف استان بر تمرکززدایی وتفویض اختیار واگذاری زمین به شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید با بررسی های کارشناسی و فراهم کردن زیرساخت‌ها شرایط به گونه‌ای فراهم شود که صنعتگران تمامی خدمات را در شهرستان ها دریافت کنند و از مراجعات غیرضرور آنها به مرکز استان جلوگیری شود تا سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه سرمایه‌گذاران شود.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر