اخبار

1396/07/12

17 کارخانه سویا تعطیل و نیمه تعطیل شدند/ بزرگترین کارخانه‌ پروتئین‌سازی کشور تعطیل شد

باقری گفت: کارخانه اراک مدتی است که تعطیل شده، این کارخانه یکی از بزرگترین کارخانه تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی و سویا بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور بهمن باقری، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان سویا  بیان داشت: تولید سویا به نسبت سال گذشته 15 درصد و نسبت به سه سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است، و این جای تعجب ندارد زیرا بخش‌های مختلف تولید زنجیروار به هم متصل هستند بنابراین وقتی که کل اقتصاد دچار رکود شود این رکود دامن سایر حوزه‌ها را نیز خواهد گرفت.
وی افزود: در حال حاضر 24 کارخانه در اتحادیه ما ثبت شده که به جرأت می‌توان گفت از این تعداد تنها 6، 7 کارخانه، تولید به میزان ظرفیت رسمی خود دارند و مابقی در 4 سال اخیر یا تعطیل شدند و یا نیمه تعطیل، و بسیاری هم تنها دو یا نهایتا 3 روز در هفته درِ کارخانه خود را باز می کنند و بقیه ایام هفته هیچ گونه تولیدی ندارند، تعدادی نیز متروکه شده‌اند و یا مکان خود را برای فروش گذاشته‌اند.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان سویا اظهار داشت: یکی از بزرگترین کارخانه‌های پروتئین سازی کشور که در اصفهان واقع شده کارخانه راک است که این کارخانه علاوه بر فراورده‌های گوشتی، سویا تولید می‌کرد اما الان مدتی است که تعطیل شده و هنوز هم سرپا نشده است.
وی با بیان این مطلب که دولت هیچ گونه حمایتی از تولید سویا نکرده است، گفت: در حال حاضر 40 درصد ظرفیت تولید کاهش یافته و صادرات نیز هیچ گونه رشدی نداشته است، حتی به دلیل سوءمدیریت، ما نتوانستیم از ظرفیت ایجاد شده برای صادرات به روسیه استفاده کنیم و همچنان نیز این فرصت سوزی‌ها پابرجاست و این در حالی است که بازار روسیه بازار بسیار مناسبی برای تولید ما بود.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13

کتابخانه

سایت های استانی

اردبیلآذربایجان شرقیآذربایجان غربیگیلانزنجانکردستانقزوینهمدانمازندرانالبرزتهرانقممرکزیکرمانشاهلرستانایلامگلستانخراسان شمالیسمناناصفهانچهارمحال و بختیاریخوزستانکهکیلویه و بویراحمدخراسان جنوبیخراسان رضوییزدسیستان و بلوچستانکرمانهرمزگانفارسبوشهر