گزارش/گفتگو

1396/01/19

باید فرهنگ انقلابی و جهادی در کارگران را تقویت کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، حسین باقری مسئول سازمان بسیج کارگری استان کرمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته در این استان اظهار داشت: برگزاری کارگاه هم اندیشی مدیران تولید و صنعت یکی از مهمترین اقداماتی بود که سال گذشته بود برگزار شد و برای برگزاری چنین کارگاهی به حدود 20 کارخانه در سطح استان حضورا مراجعه کردیم و مشکلات ، معضلات، مطالبات و حتی فرصت های پیش روی آنها را شنیدیم و مقدمات صحبت مدیران این کارخانه ها را با مسئولین در این کارگاه فراهم کردیم.

وی با اشاره به فواید و دستاوردهایی که برگزاری این کارگاه به ارمغان آورد، بیان داشت: برگزاری چنین کارگاهی باعث شد تا مدیران کارخانه‌ها همگی دور هم جمع شوند و از تجارب یکدیگر استفاده کنند و همچنین از آنجا که این کارگاه ها با حضور مسئولین استان برگزار شد فرصتی بود برای مدیران برای رساندن مشکلات و معضلاتشان به گوش مسئولین و در نهایت رسیدن به یکی از اهداف راهبردی بسیج کارگری که آن مطالبه گری است بود و خوشبختانه ما در چنین جلساتی بستر مناسبی را برای این موضوع فراهم کردیم.

مسئول سازمان بسیج کارگری استان کرمان با توجه به یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته این سازمان بیان داشت: یکی دیگراز نشست هایی که طی سال گذشته برگزار کردیم جشنواره نوآوران بسیجی در عرصه صنعت بود که برای برگزاری این جشنواره حدود 3 ماه به صورت شبانه روزی کار کردیم و با مراجعه حضوری به کارخانه های سطح استان بسیجی هایی مبتکر و خلاقی که در زمینه مبارزه با تحریم ها نوآوری هایی داشتند را شناسایی و طرح های پیشنهادی آنها را بررسی و در نهایت 30 نفر از آنها را با حضور مسئول سازمان بسیج کارگری کشور در این جشنواره مورد تشویق و تجلیل قرار دادیم.

باقری با اشاره به یکی از ابتکارات جالبی که امسال در این جشنواره صورت گرفت، عنوان کرد:در این جشنواره که 7 منتخب از میان این 30 نفر برگزیده داشت از مدیران کارگران منتخب نیز تجلیل و تکریم به جا آوردیم که توانسته باشیم به فرهنگ ارج دادن به نوآوری و ابتکار در کشور کمکی کرده باشیم.

وی در پایان با اشاره به برنامه های آتی سازمان بسیج کارگری در استان کرمان خاطر نشان کرد: تصمیم داریم تا در سال جدید برنامه هایی مثل کارگاه هم اندیشی و جشنواره را با شکوه تر و کیفیت بالا تری برگزار کنیم تا فرهنگ بهره وری، احساس مسئولیت و فرهنگ جهادی و انقلابی در کارگران را که مد نظر مقام معظم رهبری هست با برنامه های مختلفی که داریم بتوانیم تقویت کنیم تا جایی که این فرهنگ در کشور ما نهادینه شود.

انتهای پیام/ر

اضافه کردن دیدگاه جدید

سخن روز

قال رسول الله (ص) :
إِنَّ مِنَ الذُّنُوبِ ذُنُوباً لَا يُكَفِّرُهَا صَلَاةٌ وَ لَا صَدَقَةٌ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ فَمَا يُكَفِّرُهَا قَالَ الْهُمُومُ فِي طَلَبِ الْمَعِيشَة / بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سوال شد یا رسول الله!پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود : جدیت و تلاش در طلب معیشت / مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ج‏13، ص 13