تفاهم‌نامه ۳ طرح گردشگری دریایی بنادر هرمزگان امضا شد

کد خبر : 20791
سه شنبه 14 شهریور 1402 - 11:56
هرمزگان

برای توسعه بنادر نخل ناخدا، شهید حقانی و هرمز نهم مهرماه سال گذشته، تفاهم‌نامه‌‌ای بین وزارت راه و شهرسازی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت کشور منعقد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور؛

 

تفاهم‌نامه طرح سرمایه‌گذاری احداث و بهره‌برداری از مجتمع گردشگری دریایی در بنادر شهید حقانی، هرمز و نخل ناخدا بر اساس سیاست‌های کلان سازمان بنادر و دریانوردی مبنی ارتقا کیفیت خدمات، توسعه سفرهای دریایی، ایمنی گردشگری دریایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی و نیز حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به امضا رسید.

 

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری هرمزگان گفت: بخشی از نگاه و اهدافی که دولت سیزدهم نسبت به برجسته کردن فضای گردشگری در شهر بندرعباس مدنظر بود با این تفاهم‌نامه عملیاتی می‌‍‌شود.

 

آرش رضایی افزود: براساس این طرح فضای کاری که برای ضلع شرقی شهر بندرعباس دیده شده و نگاه ویژه‌ای که شخص استاندار به این طرح دارد، روند عملیات را سرعت می‌بخشد.

 

حسین عباس‌نژاد با بیان اینکه استان هرمزگان با بیش از 64 درصد ظرفیت حمل و نقلی دریایی جای پیشرفت زیادی دارد، گفت: تقویت گردشگری دریایی در جزایر استان نیز از موضوعات جدی و مورد تاکید دولت سیزدهم محسوب می‌شود. 

 

وی ادامه داد: در همین راستا برای توسعه بنادر نخل ناخدا، شهید حقانی و هرمز نهم مهرماه سال گذشته، تفاهم‌نامه‌‌ای بین وزارت راه و شهرسازی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت کشور منعقد شده که تا چندسال آینده هرمزگان به عنوان قطب بزرگ گردشگری دریایی تبدیل خواهد شد.

ارسال توسط : سید خبرنگار
بازدید
دیدگاه