مسعود بهرامی مدیرعامل ایران یاسا،در گفتگو با بسیج کارگری:

هرگاه روحیه بسیجی حاکم شود، حرکت به سوی کمال با سرعت آغاز می‌شود

کد خبر : 228
یکشنبه 3 آذر 1392 - 15:44

شرکت ایران یاسا دارای بزرگترین واحد تولیدی تایر و تیوپ وسایل نقلیه کشور است. شرکتی که تا چند سال پیش شرایط مناسبی نداشته اما با تلاش و درایت، اکنون دو سال پیاپی به عنوان صادر کننده برتر کشور برگزیده شده است.

شرکت ایران یاسا دارای بزرگترین واحد تولیدی تایر و تیوپ وسایل نقلیه کشور است. شرکتی که تا چند سال پیش شرایط مناسبی نداشته اما با تلاش و درایت، اکنون دو سال پیاپی به عنوان صادر کننده برتر کشور برگزیده شده است.

گفتگوی کوتاه خبرنگار بسیج کارگری با دکتر مسعود بهرامی، مدیر عامل این شرکت و عضو شورای عالی بسیج کارگری کشور را که به مناسبت هفته بسیج انجام شده است می‌خوانیم:

لطفا ديدگاه خود را درباره بسيج و فرهنگ بسيجي بيان فرمائيد.

 بنا به فرموده مقام معظم رهبری بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (اروحنا له الفداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است. با این تعریف جامع، می­توان عنوان داشت که بسیجی عبارت است از نیروی مؤمن، با اخلاص، بصیر و کارآمد که آگاهی را با احساس مسئولیت، شور و شعور همراه کرده و به عنوان پشتوانه‌ای خدشه ناپذیر آماده فداکاری و ایثار می­باشد.

اگر این دیدگاه متعالی، در هر مجموعه­ای نهادینه گردد بسیج به استانداردهای واقعی و مترقی خود رسیده و در مسیر ترسیم شده توسط امام راحل و مقام عظمای ولایت در حال حرکت است.

وجود چنین دیدگاهی در بین جوانان و سایر اقشار جامعه، بیانگر حضور فرهنگ و تفکر بسیجی بوده و نویدبخش این موضوع است که آن مجموعه، به سوی آرمانهای سعادت بشری با سرعت در حال فتح قله­‌های کمال و ترقی می­باشد، چراکه خواستگاه این فرهنگ نشأت گرفته از روحیه­‌ی ایمان و ایثار، توأم با تلاش انقلابی می­باشد. پس وجود این فرهنگ بسیجی است  که توانسته بر تحولات فایق آمده و حرکت این کشور را تضمین نماید.

تأثير فرهنگ بسيجي را در رقم زدن اقتصاد مقاومتي چطور ارزيابي مي كنيد؟

یکی از حوزه­‌های نمایش اقتدار فرهنگ بسیج؛ در مقوله‌­ی اقتصاد مقاومتی است. تجربه نشان داده که هرگاه تفکر و روحیه بسیجی در یک مسأله­‌ای حاکم شد، آن موضوع با سرعت به سوی کمال و ترقی حرکت خواهد نمود. به عنوان مثال شرکت ایران یاسا که تا چند سال قبل در حال ورشکستگی و سقوط بود، با عزم، اراده و اتکا به روحیه­‌ی بسیجی متخصصان و کارکنان خود، توانست با نگاهی ژرف به مسائل و اتخاذ یک استراتژی خاص، ضمن بازیابی خود و رساندن سقف تولید به بیش از حد انتظار، به صادر کننده­‌ی برتر کشور تبدیل شود که خود نمونه­‌ی بارزی از موفقیت بسیج در حوزه­‌ی اقتصاد مقاومتی می­باشد.

از نگاه شما آیا بسیج و فرهنگ بسيجي در مقابله با تحريمها کارایی خود را ثابت کرده است؟

ما در زمانی که استکبار جهانی و ایادی مزدورش، با حربه­‌ی تحریم، قصد فلج نمودن صنعت و اقتصاد ایران را داشتند، با پشتوانه­‌ی فرهنگ و روحیه­‎ی بسیج و نیز عزم و تلاش شبانه­‌روزی بسیجیان این شرکت توانستیم ­تحریم­ها را به معنای واقعی، بی اثر کرده و یک بار دیگر به همگان ثابت کنیم که ما فرزندان خمینی کبیر و پیرو مکتب رمضان و عاشورائیم و اگرچه دفاع مقدس در مناطق عملیاتی به اتمام رسیده ولی دفاع همچنان باقی­ است.

ارسال توسط : مدیر فنی
بازدید
دیدگاه