آیین کلنگ زنی همراه سرای بیمار در بیمارستان خلیج فارس بندرعباس
۲۳

به گزارش روابط عمومی و امور ارتباطات و رسانه سازمان  بسیج  کارگران و کارخانجات آیین کلنگ‌ زنی ساخت مجموعه آیین کلنگ‌ زنی ساخت مجموعه رفاهی همراه بیمار بیمارستان تامین اجتماعی خلیج‌فارس بندرعباس با حضور احسان کامرانی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان غلامعباس مومنی مدیر درمان تامین اجتماعی استان، عباس اکبری مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان، اسماعیل حاجی زاده دبیر اجرایی خانه کارگر استان، سرهنگ پاسدار امیر ارسلان شهبازی رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه هرمزگان و جمعی از پزشکان در مجاورت بیمارستان خلیج فارس برگزار شد همراه بیمار بیمارستان تامین اجتماعی خلیج‌فارس بندرعباس با حضور احسان کامرانی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان غلامعباس مومنی مدیر درمان تامین اجتماعی استان، عباس اکبری مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان، اسماعیل حاجی زاده دبیر اجرایی خانه کارگر استان، سرهنگ پاسدار امیر ارسلان شهبازی رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه هرمزگان و جمعی از پزشکان در مجاورت بیمارستان خلیج فارس برگزار شد.

 

https://hormozgan.basijkargari.ir/sites/default/files/video-thumbnails/1402-02/InShot_20230511_161237138.mp4

احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در این آیین، اظهار کرد: ساخت این مجموعه رفاهی می‌تواند گامی در جهت تکریم و حفظ شان بیماران و همراهان بیمار باشد و خانواده‌های که از شهرستان‌های مختلف استان برای درمان به بیمارستان مراجعه می‌کنند فقط دغدغه‌ درمان بیمار را داشته باشند و 

اميدواريم در زمان مشخص این مجموعه رفاهی ساخته شود.

 

 

وی در ادامه افزود: چند موضوع که مورد نیاز استان و جز اولویت‌ها و هدف‌های شخص استاندار است باید بیشتر به این مسائل پرداخته شود و آموزش یکی از این موضوعات است و در این زمينه کارهای زیادی انجام ندادیم و نیاز به یک تحول داریم و همانطور که مقام معظم رهبری در ابتدای سال در این باره بیان کردندباید کارهای تحولی و با برنامه در این حوزه انجام دهیم و زمان به ما اجازه نمی دهد که امورات را کندُپیش ببریم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه آب مسئله دوم و حیاتی استان است، خاطر نشان کرد: با این رشد، توسعه و پیشرفت که دارد در هرمزگان شکل می‌گیرد باید نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم و خودمان را با این تغییر و تحول بروز کنیم.

 

کامرانی، بیان کرد: سلامت و بهداشت سومین اولویت استاندار در هرمزگان است وتاکنون هم کارهای خوبی انجام گرفته است و نیاز است در این رابطه کارهای بزرگ و مهمتری شکل بگیرد و حتما این اتفاق خواهد افتاد.

 

 

 

وی عنوان کرد: هرمزگان از نظر درآمدی جز چهارمین استان کشور است که دارای منابع زیادی از جمله دریا، کشاورزی، نفت، گاز و صنعت و... است که این استان رت متمایز از سایر استان‌های دیگر کرده است و این وظيفه ما را سنگین تر و بیشتر کرده است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه استان پیشران رشد کشور است، ابراز کرد: در حوزه نفت، گاز و فولاد در مقاوم سوم هستیم و با توجه به رشد صنایع و پیشرفتی که دارد صورت می‌گیرد باید خدمات اجتماعی را متوازن با نیاز و تحولات فراهم کنیم.

 

کامرانی گفت: هرمزگان از جمعیت و وسعت به ترتیب از ۷۵ و ۸۳ کشور جهان بیشتر و بزرگتر است و ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های مختلفی در استان وجود دارد و بنده اعتقادی به بومی و غیر بومی ندارم و مهم کارایی و توانمندی است و استان متعلق به همه کشور است.

 

 

دکتر غلامعباس مومنی مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان نیز در این مراسم، گفت: یکی از آرزوهای بنده که از سال ۹۳ تا ۹۶ رئیس بیمارستان بودم و باتوجه به مشکلاتی که همراهان بیمار جهت اسکان و استراحت در این بیمارستان داشتند و خاطره تلخی هم در این رابطه دارم یکی از همراهان بیمار دچار عقرب گزیدگی شد و مشکلات زیادی برای وی پیش آمد.

 

وی در ادامه افزود: از همان موقع به فکر احداث مجموعه رفاهی برای اسکان همراهان بیمار شدم تا همراهان فقط دغدغه‌ درمان بیمار داشته باشند و افراد و خیرین مختلفی پای کار آمدند ولی متأسفانه بنا بر هر دلیلی انجام نشد.

 

 

 

 

مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان، خاطر نشان کرد: در هفته کار و کارگر با پیگیری‌های خانه کارگر و کانون بازنشستگان مساعدت و پیشتانی استاندار و همراهی شرکت نفت ستاره خلیج فارس موفق شدیم امروز ساخت مجموعه رفاهی همراه بیمار را آغاز کنیم.

 

 

 

مومنی با بیان اینکه این مجموعه قرار است در کمتر از ۶ ماه ساخته شود، عنوان کرد: این پروژه شامل پنج واحد مجوز به امکانات لازم رفاهی برای اسکان و استراحت خواهد بود و امیدواریم با ساخته شدن این مجموعه توانسته باشیم خدمتی را به جامعه هدف و همراهان بیمار که مکانی برای استراحت ندارند کرده باشم.

 

ارسلان حیدری رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان نیز در این آیین، گفت: برای بدست آوردن همچنین روزی برای بازنشستگان و جامه کار و تلاش تلاش زیادی کردیم و خرسند هستیم که این اتقاق امروز افتاد.

 

 

 

وی درادامه افزود: از سال ۹۹ پیگیر بودیم تا بتوانیم یک مرکز رفاهی همراه بیمار برای همراهان بیماران که محلی برای استراحت نداشتند را ایجاد کنیم و موردهای هم بوده که همراهان به دلیل نداشتن مکان استراحت دچار آزار و اذیت قرار گرفته شده بودند.

 

 

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعیماعی هرمزگان خاطر نشان کرد: در هفته کار وکارگر خدمت استاندار هرمزگان رسیدم و موضوع احداث مجموعه رفاهی همراه بیمار مطرح شد و هدف ما ساخت دو واحد بود ولی شخص استاندار تاکید کردند به پنج واحد افزایش پیدا کند تا خدمتی به مردم انجام داده باشیم و استاندار گفتند هزینه‌های آن هم از محل‌های تامین خواهیم کرد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همیشه یار ما بوده است

 

حیدری ضمن قدردانی از زحمات و پیگیرهای مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به اینکه در استان یک بیمارستان ملکی داریم از زمان تصدی دکتر غلامعباس مومنی به عنوان مدیر درمان استان کلنگ ساخت درمانگاه‌های حاجی آباد و پارسیان زده شده است و همیشه نگاه وی به عنوان مدیر درمان نبوده بلکه یار ما بوده است.

 

 

اسماعیل حاجی زاده دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان نیز در این مراسم به ابعاد مشخصات فنی این مجموعه رفاهی پرداخت و گفت: اگر روند تامین اعتبار این پروژه که استاندار هرمزگان قول دادند در زمان تعیین شده تامین شود این مجموعه در کمتر از سه ماه ساخته خواهد شد.

 

وی در ادامه به ابعاد و مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و افزود: این سازه این مرکز رفاهی از نوع ال اس اف است و دارای پنج واحد یک خوابه است که دارای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه است.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان عنوان کرد: سه فروشگاه برای فروش مواد غدایی برای مجموعه در نظر گرفته شده است و از محل اجاره همین فروشگاه بتوانیم هزینه‌های تعمیر و نگهداری این مرکز رفاهی را تامین کنیم.

 

حاجی با بیان اینکه سازه این مجموعه از نوع ال اس اف است، بیان کرد: برای جلوگیری از آتش سوزی پخت و پز در این مکان صورت نخواهد گرفت.

 

 

لازم به ذکر است، گلنک ساخت مجموعه رفاهی همراه بیمار بیمارستان تامین اجتماعی خلیج‌فارس بندرعباس با پیگیرهای و همت مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان، خانه کارگر و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان ، مساعدت و پیشتانی استانداری و همراهی شرکت نفت ستاره انجام گرفته است