صبح امروز و به مناسبت هفته بسیج:

بزرگترین رزمایش پدافند غیرعامل و امداد نجات شمالغرب در تبریز برگزار شد

کد خبر : 229
یکشنبه 3 آذر 1392 - 17:26

رزمایش پدافند غیرعامل و امداد نجات بسیج کارمندی و کارگری سپاه عاشورا با مشارکت مجتمع پتروشیمی تبریز و پالایشگاه تبریز و خطوط انتقال گاز منطقه ۸ و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با رمز مقدس لبیک یا حسین (ع) آغاز و عملیات‌های ویژه پدافند غیرعامل به اجرا گذاشته شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج کارگری کشور، رزمایش مشترک بسیج کارگری و کارمندی سپاه عاشورا با عنوان فدائیان ولایت با رمز مقدس لبیک یا حسین (ع) صبح امروز در منطقه شمالغرب شهرستان تبریز برگزار شد. قبل از شروع این رزمایش سرهنگ پاسدار رضا رضوانی مسئول بسیج کارمندی سپاه عاشورا در گفتگو خبرنگاران گفت: این اولین و بزرگترین رزمایش مشترک بسیج کارگری و کارمندی در سطح کشور می‌باشد که با حضور نیروهای بسیج کارگری و کارمندی با وسعت عملیاتی وسیع در شمالغرب کشور برگزار می‌گردد و بر اساس سناریوهای آماده شده پس از اجرای رزمایش پدافند غیرعامل، خودروهای امدادی همراه با چرخبال مرحله امداد و نجات را آغاز می‌کنند. وی در ادامه افزود: در این رزمایش چهار نقطه استراتژیک و حساس صنعتی شهر تبریز محل اجرای رزمایش پدافند غیرعامل بوده که نیروهای بسیجی و سایر کارکنان برای اجرای پدافند غیرعامل بر اساس نقشه‌های آماده شده می‌بایست نقش‌آفرینی نمایند و نسبت به پایین آوردن خسارت و حفظ چرخه تولید وارد میدان عملیاتی رزمایش گردند.

رزمایش پدافند غیرعامل و امداد نجات بسیج کارمندی و کارگری سپاه عاشورا با مشارکت مجتمع پتروشیمی تبریز و پالایشگاه تبریز و خطوط انتقال گاز منطقه ۸ و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با رمز مقدس لبیک یا حسین (ع) آغاز و عملیات‌های ویژه پدافند غیرعامل به اجرا گذاشته شد. سرعت و دقت عملیاتی کارگران بسیجی مورد توجه مدیران و مسئولین و فرماندهان قرار گرفت. نیروهای امدادی و هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی و آتش‌نشانی با دقت تمام ماموریت‌های خود را انجام دادند و عملیات امداد و نجات و ترمیم و حفظ چرخه‌های تولیدی از اهداف اصلی رزمایش با موفقیت انجام شد و خودروهای امدادی همراه با چرخبال هلال احمر استان آذربایجان شرقی، مجروحین فرضی را از منطقه تخلیه کرده و به بیمارستان‌های شهرستان تبریز انتقال دادند. آمادگی و سرعت عمل بسیجیان بیمارستان سینا در امر تخلیه خودروهای سواری از محوطه بیمارستان و آماده‌سازی برای فرود چرخبال و انجام عملیات‌های ویژه امداد و نجات از نکات قابل توجه و تحسین برانگیز در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده است.    

ارسال توسط : مدیر فنی
بازدید
دیدگاه