نمازجمعه استان قم

عصبانیت دشمن از این است که از وابستگی به وارستگی رسیدیم

کد خبر : 21975
شنبه 1 اردیبهشت 1403 - 11:54
بسیج

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم، گفت: عصبانیت دشمن به این جهت است که ما از وابستگی به وارستگی رسیدیم و با دستان خالی توانستیم موفقیت‌ها را بدست بیاوریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور به نقل از خبرگزاری بسیج، حمیدرضا اله بداشتی مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در پیش خطبه دوم نماز جمعه قم با اشاره به پیروزی غرور آفرین تنبیهی عملیات وعده صادق که هوشمندانه، حساب شده و دقیق انجام شد گفت: این عملیات را که با غلبه بر قرارگاه‌های عبری و غربی هیمنه پوشالی رژیم کودک‌کش شرور قانون شکن، تروریست و متجاوز صورت گرفت را به خانواده معظم شهداء، جانبازان، ایثارگران، شهدای راه قدس و امام عزیز تبریک عرض میکنم.

اله‌بداشتی با مطرح کردن این سئوال که دشمنی، دشمنان برای چیست؟ بیان داشت: در پاسخ به این سئوال باید گفت بخاطر اینکه ایرانی قوی و مقتدر داریم، ایران قوی در عرصه‌های مختلف، مانند عرصه علمی که جزو هشت کشور دانش بومی هسته‌ای هستیم و جزو پنج کشوری قرار داریم که در حوزه انرژی مخصوصا انرژی تجدید پذیر و حوزه نانو تکنولوژی پیشرو هستیم.

وی افزود: رتبه اول تا هفتم در عرصه‌های کشاورزی را داریم، به توانمندی رسیدم که با احداث گلخانه ها آب را میتوانیم مدیریت کنیم و روش های مدرن کشاورزی را با کمترین آب اداره و مدیریت منابع آب را داشته باشیم.
مسئول بسیج کارگران و خارنجات کشور با اشاره به آمارها پیشرفت در حوزه‌های علوم ژنتیک و سلولهای بنیادین، خدمات رفاهی راه، جاده، آب و تلفن، پزشکی، علم ژنتیک و درمانی اظهار کرد: توانستیم به جای مونتاژ کاری، درون سازی و بومی سازی را انجام دهیم این همه موفقیت را بدست آوریم به جهت اینکه رهبری فرزانه و مردمی دلسوز داریم.
وی با بیان اینکه امروز توانستیم فعل تواستن را صرف کنیم خاطر نشان کرد: عصبانیت دشمن به این جهت است که ما از وابستگی به وارستگی رسیدیم و با دستان خالی توانستیم موفقیت‌ها را بدست بیاوریم.
اله بداشتی تصریح کرد: مشکلات در کشور وجود دارد بر کسی پوشیده نیست اما دشمن بنا دارد که مشکلات ما را بزرگ نمایی کند، جلوه‌های کاذب به وجود بیاورد و عظمت های دروغین بسازد، و مخصوصا در بحث اقتصادی و معیشتی التهاب آفرینی کند.
مسئول بسیج کارگران و کارخانجات کشور اظهار داشت: ۱۲ اردیبهشت ماه روز کارگر که تقارن آن با روز معلم است این دو قشر زحمت کش چه در حوزه تولید و چه در حوزه علم تمام قد پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند.
او با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: اگر دستهای کارگر، مغزهای کارگر، انسانهای کارآفرین، نیروی انسانىِ ماهر در یک جامعه‌ای گرامی داشته شود، آن جامعه پیشرفت خواهد کرد گفت: این فقط تقدیر از یک شخص نیست این یک ارزشگذاری و درس است که به ما می‌گوید که دست کارگر تولیدگر و نیروی انسانی آنقدر ارزش دارد که کسی مثل وجود نازنین پیامبر همه آفرینش را خیل وجود اوست دست کارگر را بوسه میزنند.
وی اظهار کرد: تحقق راهبرد سال جهش تولید با مشارکت مردم با دستان توانمند کارگران جهادگر و جهادگران عرصه های کار و تولید که همواره نقش بسزایی را در توسعه پایدار و تولید ملی داشتند ایفا می‌شود که بدون نقش آفرینی کارگران جهش تولید صورت نخواهد پذیرفت بهترین مردم و وفادار ترین مردم کارگران ما هستند.

اله بداشتی با اشاره به اینکه ما میتوانیم شاهد جهش تولید باشیم خاطر نشان کرد: کارگران با حضور جهادی خودشان با تفکر بسیجی که دارند در تولید نقش بسیار موثری دارند، نیروی انسانی رکن یک واحد تولیدی است بدون نیروی انسانی امکان اینکه بتوانیم جهش تولید داشته باشیم وجود ندارد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدارهایی که با کارگران داشتند ۶ حق را برای کارگران و مطالبه ایشان از مدیران و مسئولین که در حوزه کار و کارگر دارند تلاش میکنند بدین صورت است: افزایش پایه حقوقی متناسب با تورم، ارتقاء سطح مهارت آموزی و آموزش کارگران یعنی کارگر ماهر، بیمه، بهداشت و سلامت کارگران، امنیت شغلی، تامین مسکن کارگری چه در حاشیه صنعتی چه در مجاورت کارگاه‌ها، ایجاد روابط عادلانه میان کارگر و کارفرما و دولت و سهم بری عادلانه از کار ۶ عنوان مطالبه است.
او در ادامه بیان کرد: مطالبه مقام معظم رهبری از کارگران کار شایسته، تعهد کاری و آنکه کالایی تولید شود که قدرت رقابت پذیری داشته باشد و در بازارهای داخلی و خارجی در اقتصاد مقاومتی بتواند نقش آفرینی کند.
مسئول کارگران و کارخانجات کشور اذعان کرد: گروه‌های جهادی سازمان دهی شده سازمان بسیج کارگران و کارخانجات از جنس مردم‌اند که در دل واحد‌های تولیدی در حال فعالیت‌اند و این گروه‌های جهادی متخصص هستند که تحریم ها را کارگران ما با تولید و بهره‌وری بالا با رونق تولید بی اثر کرده اند.

ارسال توسط : سید خبرنگار
بازدید
دیدگاه