شهدای شاخص

22
فروردین

زندگی نامه

07
اردیبهشت

شهید نوروزعلی یزدان خواه کناری (۱۳۰۹ فریدونکنار _ ۱۳۶۵ ام الرصاص) متولد شهرستان شهیدپرور فریدونکنار در استان مازندران است. ایشان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بی بی فاطمه و پدرش یدالله نام داشت.

07
اردیبهشت

سردار شهید حاج محمد کلاته از شهدای شاخص شهرستان  [فرازی از زندگی نامه سردار شهید حاج محمد کلاته] بجنورد و استان خراسان شمالی می باشند ایشان در تاریخ هفتم خرداد ماه 1326 در یکی از روستاهای شمالی بجنورد بنام کلاته باقرخان در خانواده ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود.

11
اردیبهشت

بسم الله الرحمن الرحيم

« مقام شهادت اوج بندگي و سير و سلوك در عالم معني است و ما خاكيان محجوب ، چه ميدانيم كه اين ارتزاق عندر رب الشهدا چه است »

امام خميني (ره)

15
مهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسج کارگری کشور، در اولین روزهای بهار 1346 روستای ابراهیم آباد از توابع نهبندان میزبان فرزندی نورسیده بنام محمد بودند که با تولدش خانواده مختاری را غرق در شادی و شعف نمود.

12
مهر

دهمین روز از اولین ماه تابستان سال 1339 بود و روستای حسین آباد از توابع نهبندان یک روز گرم تابستانی را سپری می‌کرد.

عبدالعلی که در سایه درختی در حیاط خانه نشسته بود چشم به راه دوخته بود و از درب منزلش نگاهش را نمی‌دزدید. او با التهاب و اشتیاق منتظر خبری بود.

20
تیر

شهید اوستا عبدالحسین برونسی متولد 1321 روستای «کدکن» از توابع تربت حیدریه در استان خراسان رضوی و شهید شده در 25 اسفند 1363 در شرق دجله و در عملیات بدر که پیکرش طبق وصیتش مفقود می‌شود. اما انگار خدا بار دیگر می‌خواهد که عبدالحسین برونسی نوید وحدت بشود.

15
فروردین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، در راستای بزرگداشت مقام شامخ شهدای جبهه های نبرد حق علیه باطل بالأخص شهدای 8 ساله دفاع مقدس و شهدای جبهه مقاومت و همچنین معرفی الگوهای برتر ایثار، جهاد و شهادت برای جامعه

22
اسفند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور،شهید محمد افضلی ننیز شهید شاخص سال 95 سازمان بسیج کارگری معرفی شد. زندگی‌نامه و وصیت نامه این شهید بزرگوار به شرح زیر است:

11
اسفند
نام و نام خانوادگی حسینعلی ترکی
نام پدر عبد المناف
تاریخ تولد 1327