حضور ۴۰ هزار كارگر بسیجی در شیفت ایثار به صورت داوطلبانه

کد خبر : 11704
چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 17:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، 20 شهریورماه, رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی تحت عنوان “شیفت ایثار ” همزمان با سراسر کشور در تهران بزرگ با حضور سردار ذوالقدرن ...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، 20 شهریورماه, رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی تحت عنوان “شیفت ایثار ” همزمان با سراسر کشور در تهران بزرگ با حضور سردار ذوالقدرنیا،معاون اقتصادی سپاه،سردار غلامی،رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگری کشور برگزار و از شیفت ایثار کارگران بسیجی کارخانه "پاکسان" و "یک و یک" و "نفت پارس"بازدید کردند.

این رزمایش با هدف اعلام آمادگی کارگران بسیجی برای مقابله با بحران های اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد کشور برگزار می شود؛ در این رزمایش کارگران یک روز یا ساعتی از روز را در محل کارخود به صورت رایگان خدمت رسانی می کنند.

در دوران 8 سال دفاع مقدس و انقلاب 14 هزار شهید از جامعه کارگری تقدیم انقلاب شده است؛ اکنون نیز کارگران در جنگ اقتصادی برای همراهی با انقلاب و کمک به اقتصاد کشور در اقدامی نمادین با انجام اضافه کاری بدون دستمزد با عنوان "شیفت ایثار" یا کمک به جمع‌آوری ضایعات کارخانه‌ها، تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها، ایمنی و بهداشت در مراکز کار و تولید سراسر کشور نشان‌ می‌دهند که همچون دوران دفاع مقدس در صف نخست خدمت به مردم و کمک به میهن حضور دارند.

بر همین اساس، امروز سه‌شنبه 20 شهریور ماه رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی بسیج کارگری توسط کارگران بسیجی در کارخانجات و مراکز تولید سراسر کشور در حال انجام است.


رئیس سازمان بسیج کارگری کشور:
بسیج کارگری 400هزار عضو دارد که 10 درصد آنها در مانور شیفت ایثار به صورت داوطلبانه شرکت می‌کنند

علی حسین‌رعیتی فرد در خصوص رزمایش کارگران بسیجی می‌گوید: بسیج کارگری در امتداد اقشار مردم قرار دارد که در کارخانجات و مراکز تولیدی فعالیت دارد. وی افزود: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج مربوط به سپاهان حضرت محمد (ص) امسال همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات افزود: با توجه به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، در واقع مراکز تولیدی و صنعتی خط مقدم و سنگر مقابله با تهاجم دشمن هستند و کارگران با لباس روحانی و خاکی در حکم همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند. رعیتی‌فرد گفت:‌ امسال همزمان با رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج کارگری و کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار در روز 20 شهریور در سراسر کشور می‌کند که در این مانور 40 هزار کارگر بسیجی به جای شرکت در رزمایش میدان رزمی در خود کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند.

وی افزود:‌ کارگران عضو بسیج در کارخانه‌ها علاوه بر وظایف معمولی و محوله خود در اوقات فراغت بدون چشم‌داشت اضافه کاری و یا دستمزد در مراکز تولیدی خود خدماتی انجام می‌دهند که در جهت تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید خواهد بود. ​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات افزود: با وجود اینکه کارگران از اقشار آسیب‌پذیر هستند و هجمه زیادی به تولید و کارگری در جنگ اقتصادی وارد می‌شود اما این کارگران بسیجی دل در گرو انقلاب دارند و در شیفت ایثار اقدام به کار و تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌کنند تا روحیه ایثارگری در کارخانه که به عنوان سنگر تولید در جنگ اقتصادی قلمداد می‌شود، احیا شوند.